SPORTSHOWROOM
  Nike Air Max 2090

  Filtrowanie przez

  • Kategoria

  • Płeć

  • Marka (Nike)

  • Linia

  • Kolekcja (Air Max 2090)

  • Kolor

  • Technologia

  • Wydanie

  • Sport

  Nike Air Max 2090

  Air Max 2090

  Inauguracyjny Dzień Air Maxa w Nike odbył się 26 marca 2014 roku, by uczcić 27. rocznicę modelu Air Max 1. Sześć lat później, w 2020 roku, wydarzenie to miało na celu uczczenie 30 lat modelu Air Max 90. W związku z tym wypuszczono nową sylwetkę na wzór tego kultowego buta. Przedstawiamy model Nike Air Max 2090.

  Dylan Raasch, który był starszym dyrektorem kreatywnym modelu Air Max, uważa, że ten model pokazuje historię ewolucji butów Nike w ciągu 30 lat między AM90 a AM2090. Projektanci stojący za modelem 2090 przyglądali się tej ewolucji i zastanawiali się, dokąd zaprowadzi ona linię w przyszłości. Stało się to inspiracją do stworzenia tego wybiegającego w przyszłość trampka.

  Z oryginału zaczerpnięto kasetę na pięcie, duży błotnik i połączenie piankowej podeszwy środkowej z jednostką Air w pięcie. Elementy te zostały jednak nieco zmienione - pięta ma wyrastające z niej grzbiety zamiast wgłębionych rowków, a kieszeń na powietrze jest dwa razy większa niż w oryginale. Gęsta kaseta otaczająca kieszeń również została przeniesiona z modelu AM90, tym razem rozciąga się wokół pięty, z gładką częścią przednią i grzbietami z tyłu. Te elementy sprawiają, że Air Max 2090 ma sportowe dziedzictwo i amortyzację biegacza, ale nowsze elementy sprawiają, że jest to także świetny produkt modowy.

  Unowocześnione logo Air i półprzezroczysta tekstylna cholewka odzwierciedlają bardziej współczesną, wyrafinowaną estetykę, jednocześnie nawiązując do koncepcji pierwszego Air Maxa: aby technologia była widoczna. Podejście to przejawia się również w sposobie, w jaki dobór materiałów przekazuje informacje o ich znaczeniu strukturalnym: możesz dosłownie zobaczyć przez te części, które są lżejsze, do nieprzezroczystych elementów konstrukcyjnych znajdujących się poza nimi. Dzięki tej kombinacji powstał lekki but, w którym szybkość i wygoda są najważniejsze, ale który jest też bardzo trwały. Pod stopą Nike Air Max 2090 ma nową, wydajną podeszwę zewnętrzną, w której obok elastycznych rowków przypominających oryginał, znajdują się także elementy bieżnika, takie jak w poprzednich modelach waflowych. Nawet jeśli idziemy do przodu, model 2090 nawiązuje do przeszłości.

  Raasch myśli o Air Max 2090 nie jako o obuwiu czy modzie, ale bardziej jako o formie transportu. Wierzy, że buty będą ewoluowały w innym kierunku, by stać się zupełnie inne od tego, do czego przywykliśmy dzisiaj. Tę inspirację widać w błotniku z syntetycznej skóry, który przypomina aerodynamiczne kontury samochodu elektrycznego. Szykowny, minimalistyczny, gładki biały nylon ripstop i siatka również wydają się mieć kształt futurystycznego podwozia samochodu. Nawet trzy precyzyjnie zaprojektowane otwory na jednostce Air Max 2090 i jasna paleta kolorów mogą być postrzegane jako aluzja do przyszłości, w której transport elektryczny jest normą.

  Nike Air Max 2090 łączą historię, teraźniejszość i przyszłość, by stworzyć nową generację Air Maxów. Linia ta od dawna opiera się na innowacyjności, a model 2090 jest jej wyrazem. To elegancki, nowoczesny sneaker, który sprawia wrażenie retro i zaawansowanego jednocześnie, nawiązuje do butów, które wyszły wcześniej, a jednocześnie zapowiada te, które dopiero nadejdą.

  Ranking Nike Air Max 2090
  (0)

  SPORTSHOWROOM wykorzystuje pliki cookies. O naszej polityce plików cookie.

  Kontynuować

  Wybierz swój kraj

  Europa

  Ameryki

  Azji i Pacyfiku

  Afryka

  Bliski Wschód