SPORTSHOWROOM

Filtrowanie przez

  • Kategoria

  • Marka (Jordan)

  • Kolekcja (1)

  • Styl

  • Współpraca (Off White™)

  • Wersja

Air Jordan 1 x Off-White™

Virgil Abloh, słynny projektant i założyciel luksusowej marki odzieżowej Off-White™, rozpoczął współpracę z Nike pod koniec 2016 roku. Do 2017 roku para opracowała nowe wersje dziesięciu klasycznych projektów sneakersów z historii firmy, z których wszystkie zostały przerobione przez samego Abloha. Jego kreatywny odcisk został odciśnięty na każdym projekcie poprzez elementy takie jak tekst czcionki Helvetica i podniesione swooshe, które mają wygląd DIY. Jednym z najpopularniejszych modeli The Ten jest Jordan 1 x Off-White™, oryginalna sylwetka, która sama w sobie jest już ikoną. Dzięki mistrzowskiemu dotykowi Abloha stał się jeszcze bardziej niezapomnianym sneakerem.

Pierwsza wersja Air Jordan 1 x Off-White™ jest dostępna w charakterystycznych odcieniach kolorystyki OG Chicago, dzięki czemu w wielu kręgach nosi tę nazwę. Podobnie jak jego odpowiednik, ma czerwone skórzane nakładki, ale jego śródstopie i palce są pokryte białą siateczką, a środkowy swoosh został usunięty, aby odsłonić akapit tekstu szczegółowo opisujący współpracę. Jego boczny swoosh został powiększony i wydaje się unosić nad cholewką, połączony tylko z przodu iz tyłu małymi odcinkami niebieskich szwów. Pomarańczowa metka wystaje poniżej ogona swoosha, a słowo "Air" można zobaczyć w kolorze czarnym na podeszwie środkowej poniżej. Podobnie jak inne sneakersy Off-White™, ma charakterystyczny zamek błyskawiczny zapętlony wokół sznurówek.

Ten ręcznie wykonany wygląd został przeniesiony na inne sneakersy z kolekcji AJ1 Off-White, w tym kolejny z serii, 2018 Off-White ™ x Air Jordan 1 Retro High OG "White", który został wydany zarówno w wersji męskiej, jak i dziecięcej. Ta elegancka kolorystyka zachowuje zdekonstruowany styl marki, ale prawie każdy element jest pokryty czystym białym odcieniem, od podeszwy zewnętrznej po skórzane nakładki i swoosh. Nawet skrzydła Air Jordan zostały nadrukowane na bocznym kołnierzu bez żadnych zmian w kolorze, dzięki czemu również wydają się białe. W innych miejscach pozostały niebieskie szwy i pomarańczowa metka wokół logo Nike, a pomarańczowy branding pojawia się na metce na języku, podczas gdy charakterystyczny czarny tekst Abloha można zobaczyć na środkowym boku, podeszwie środkowej i sznurowadłach.

Zaledwie kilka miesięcy po pojawieniu się białej wersji, Jordan Brand wypuścił kolejną kolaborację Off-White™ znaną jako UNC. Reprezentując wczesne dni Michaela Jordana grającego dla University of North Carolina, którego kolory to niebieski i biały, sneaker jest znany wielu fanom jako Off-White™ University Blue ze względu na podobieństwo do klasycznej kolorystyki UNC, chociaż jego nakładki mają nieco ciemniejszy odcień niebieskiego. Oprócz tego lazurowego odcienia, but ma białą warstwę spodnią, niebieski swoosh z jasnopomarańczową nicią łączącą go z cholewką oraz parę białych skrzydeł Air Jordan na bocznym kołnierzu.

Zmiany wprowadzone przez Abloha w Air Jordan 1 stworzyły coś zupełnie nowego z modelu, który istniał od dziesięcioleci. Zaowocowało to ukochanym butem z ogromną ilością stylu i stylu, którego status limitowanej edycji sprawił, że stał się bardzo cenionym przedmiotem kolekcjonerskim. Naprawdę nie ma nic lepszego niż Jordan 1 x Off-White™.

Ranking Jordan 1 x Off-White™
(0)

SPORTSHOWROOM wykorzystuje pliki cookies. O naszej polityce plików cookie.

Kontynuować

Wybierz swój kraj

Europa

Ameryki

Azji i Pacyfiku

Afryka

Bliski Wschód