SPORTSHOWROOM

Filtrowanie przez

  • Kategoria

  • Płeć

  • Marka (Nike)

  • Linia

  • Kolekcja (Dunk)

  • Model

  • Styl

  • Wersja (Panda)

Dunk Panda

Pierwsze Nike Dunks były dostępne w zestawie dwukolorowych wzorów, które prezentowały mocną estetykę bloków kolorów. Początkowo pomogło to zwiększyć popularność butów, ponieważ ich kolory reprezentowały drużyny w ligach koszykówki uniwersyteckiej w połowie lat 80-tych. Później ten nieskomplikowany wygląd przyciągnął więcej fanów do modelu Dunk, zarówno w wersji wysokiej, jak i niskiej, ponieważ zapewnił im wszechstronną opcję stylizacji do codziennego noszenia i uprawiania sportu. Uosobieniem tego stylu był czarno-biały Dunk, który pojawił się na początku historii sneakersów, ale który przetrwał do dziś. Pomimo, a może właśnie ze względu na swoją prostotę, ten projekt, który tradycyjnie składa się z czarnych skórzanych nakładek na białym tle na białej podeszwie środkowej i czarnej gumowej podeszwie zewnętrznej, przetrwał próbę czasu, aby stać się jednym z najbardziej poszukiwanych sneakersów - Nike Dunk Panda.

Po raz pierwszy para Nike Dunks otrzymała nazwę Panda w 2008 roku wraz z limitowanym wydaniem Premium Ueno Panda. High-top lewka z białą sztuczną sierścią kucyka i czarnymi skórzanymi nakładkami została stworzona na cześć Ling Ling - gigantycznej pandy w tokijskim zoo Ueno. Wersja low-top pojawiła się w 2014 roku, ale minęło kolejne pięć lat, zanim pojawił się następny model Nike Panda Dunk. Był to model SB Dunk Low Pro Panda Pigeon, stworzony przez Jeffa Staple'a w 2019 roku. But skate'owy podążający śladami jego wcześniejszych projektów Pigeon, nawiązuje do medialnego zamieszania, które towarzyszyło wydaniu oryginalnego NYC Pigeon w 2005 roku poprzez grafikę wycinków z gazet na podeszwie zewnętrznej. Poza tym ma czarno-białą cholewkę z nutami zieleni na brandingu, bambusowy nadruk na wkładce i oczywiście gołębia wyhaftowanego na bocznej pięcie.

Dwa lata później, w marcu 2021 roku, klasyczny model Dunk Retro Panda został wprowadzony na rynek jako niska wersja kolorystyczna zarówno w rozmiarach męskich, jak i damskich. Fani wysokich butów Dunks musieli czekać prawie kolejny rok, aż do stycznia 2022 roku, kiedy wydano wersję High, dodano odrobinę czerwieni na języku, aby pasowała do znanej dwukolorowej cholewki. Niesamowity popyt na oba modele Nike Panda Dunks sprawił, że marka wielokrotnie uzupełniała zapasy tej kolorystyki w samym 2022 roku, a w 2023 roku wyprodukowano ich jeszcze więcej. Ze względu na ogromną popularność but został wydany w pełnym spektrum asortymentu Nike, w tym w rozmiarach dziecięcych, dzięki czemu każdy znajdzie wersję tej kultowej kolorystyki dla siebie.

Wczesne lata 2020 były płodnym okresem zarówno dla Panda Dunk Lows, jak i Highs, ponieważ powstało wiele nowych stylów, z których każdy wnosił coś nowego do wyglądu. Dunk High SE Vintage Panda to jeden z takich sneakersów, którego biaława podeszwa środkowa i odsłonięty język z pianki nadają butowi retro charakteru. World Champ Dunk, znany również jako Panda 2.0, to luksusowa wersja z akcentami złota na języku i zapiętku, wraz ze złotym zamkiem i teksturowanymi nakładkami z czarnej skóry. Tymczasem Black Panda zmieniła schemat kolorów, nadając butowi więcej czerni niż bieli; ten pierwszy odcień na większości cholewki i podeszwy zewnętrznej, ten drugi tylko na swooshach, podeszwie środkowej i sznurowadłach. Ta bardziej elegancka wersja została zaktualizowana w 2023 roku wraz z wydaniem Black Panda 2.0 - modelu o podobnej czarnej konstrukcji, ale podkreślonej dodatkowymi odcieniami bieli na brandingu wkładki, a także na korpusie panelu pięty i metce na języku, co pomaga wyróżnić czarny tekst wyhaftowany na każdym z nich.

Pojawiła się również kolekcja modeli Nike Dunk Reverse Panda, z których wszystkie w jakiś sposób mieszają układ kolorów buta. Na przykład edycja Air Dunk Jumbo całkowicie odwraca paletę oryginału, z bielą na przesadnych nakładkach i czernią jako warstwą bazową, podczas gdy inna wersja Reverse Panda wydana zarówno jako High, jak i Low jest prawie całkowicie biała, z czarnymi akcentami na elementach takich jak swooshe i branding pięty. Niektóre kolorystyki Panda dodały inny ton do tradycyjnej sylwetki, zaczynając od Red Swoosh Panda. Jak sugeruje nazwa, swooshe rozciągające się po bokach są czerwone, ale mają również panel na pięcie i branding na języku w tym samym jasnym odcieniu. Żywy limonkowy tekst podkreśla cholewkę modelu Reverse Panda Neon, a model Red Panda 2023 ma czerwono-brązowe odcienie swojego imiennika na zamszowej tylnej nakładce i panelu pięty. Ma również szaro-brązowy zamsz w śródstopiu i palcach, a także białawą skórę na szprychach, błotniku przedniej części stopy i oczodole. Czarna podeszwa środkowa i ciemnobrązowa gumowa podeszwa zewnętrzna dopełniają całości.

Powrót do bardziej konwencjonalnej kolorystyki to Nike Dunk Panda Next Nature, sneaker o bardzo podobnym wyglądzie do edycji z 2021 roku, ale wykonany w co najmniej 20% z materiałów pochodzących z recyklingu. Jego cholewka zawiera syntetyczną skórę Flyleather - ekologiczną alternatywę dla bardziej tradycyjnych materiałów - ale najbardziej uderzającą wizualnie rzeczą w bucie jest jasnozielona limonkowa wkładka, którą zdobi logo Nike Move to Zero. Nike Disrupt 2 Panda zachowują czarno-białe dziedzictwo kolorystyczne, a jednocześnie bawią się strukturą swoich komponentów, dodając dodatkowe nakładki i swooshe wraz z haftowanymi logo na ścianach bocznych i napisem "Nike Dunk" napisanym odważnie na języku. Jego poprzednik, ekscentryczny Dunk Low Disrupt, również został poddany zabiegowi Panda, podobnie jak Twist - kolejny model z 2020 roku, który zmienił sylwetkę, umieszczając paski TPU wokół palców i pięty. Mniej więcej w tym samym czasie inny nowy model znany jako Nike Dunk High Up pojawił się w różnych wersjach kolorystycznych, w tym w klasycznej czarno-białej Panda.

W całej historii Nike Dunk kolorystyka Panda stała się jedną z najpopularniejszych w tej ogromnej kolekcji. Ze względu na swój szeroki urok, został odtworzony w różnego rodzaju projektach, ale zawsze zachowywał ogólną estetykę kultowego oryginału, dzięki czemu jest wyróżniającym się sneakerem w obszernym katalogu marki.

Ranking Nike Dunk Panda
(0)

SPORTSHOWROOM wykorzystuje pliki cookies. O naszej polityce plików cookie.

Kontynuować

Wybierz swój kraj

Europa

Ameryki

Azji i Pacyfiku

Afryka

Bliski Wschód