SPORTSHOWROOM

Filtrowanie przez

  • Kategoria

  • Płeć

  • Marka (Jordan)

  • Kolekcja (1)

  • Styl

  • Wersja (Black Toe)

Air Jordan 1 Black Toe

W 1985 roku, debiutanckim roku legendarnych Air Jordan 1, wydano 13 kolorystyk, z których wiele stało się kultowymi projektami. Jednym z nich był Jordan 1 Black Toe, którego trio odcieni pasowało do bieli, czerni i czerwieni drużyny, do której Michael Jordan dołączył jako młody debiutant w 1984 roku - Chicago Bulls. Jak sama nazwa wskazuje, nosek buta był czarny - nie środkowa część noska, ale raczej błotnik przedniej części stopy. To nadało mu unikalną estetykę, która różniła się od czarnego błotnika i czerwonego toe boxu Bred oraz czerwonego błotnika i białego toe boxu Chicago, jego białego śródstopia, czarnych swooshy i czerwonych nakładek na piętę, nadając mu wygląd gdzieś pomiędzy tymi dwoma. Black Toe był nie tylko wypełnieniem tej luki tonalnej, ale także niezwykle popularną kolorystyką samą w sobie. Doprowadziło to nawet do zupełnie nowej ery projektów opartych na charakterystycznym blokowaniu kolorów.

Obok kolorystyk Bred i Chicago, model Air Jordan 1 Black Toe był jednym z oryginalnych sneakersów noszonych przez Jordana, który zdobył sławę na boiskach koszykarskich NBA w połowie lat 80-tych. W rzeczywistości zostały one stworzone specjalnie do użytku podczas meczów domowych. Jest to również but, który miał na sobie podczas słynnej sesji zdjęciowej Jumpman z 1985 roku, która stworzyła sylwetkę kultowego logo, które zdobi większość sneakersów Jordan do dziś. Zrównoważona mieszanka kolorów Bulls nadała mu stylowy wygląd i szybko stała się popularna wśród rosnącej liczby kolorystyk AJ1.

Z biegiem lat wypuszczano coraz więcej modeli Air Jordan, ale nowa wersja Black Toe pojawiła się dopiero kilkadziesiąt lat później, w 2007 roku. Stanowił on połowę zestawu "Old Love New Love" Beginning Moments Pack - duetu Air Jordanów honorujących jedną z wieloletnich pasji Michaela i jedną z jego nowszych zainteresowań. Podczas gdy ten drugi jest oparty na jego zespole wyścigowym, pierwszy to zaktualizowany Black Toe ze średnim kołnierzem i brandingiem Jumpman zamiast tekstu Nike Air, który można znaleźć na oryginale.

Pierwsze dokładne retro modelu High Black Toe pojawiło się dopiero kilka lat później, kiedy to wypuszczono Air Jordan KO Black Toe. Pojawił się w 2012 roku, Jordan 1 AJKO jest wykonany z miękkiego płótna bez zapiętka, pozostawiając całą ćwiartkę i obszar pięty jako jeden kawałek białego materiału. Poza tym, jest on zbliżony do wyglądu Black Toe z 1985 roku, ale z dodatkiem skrzydeł AJKO i brandingu Jumpman. Kiedy Air Jordan 1 Retro Black Toe pojawiły się w 2013 roku, dały fanom sneakersów klasyczną wersję kolorystyczną z tym samym mocnym czarnym odcieniem wokół jasnego białego noska, bogatymi czerwonymi nakładkami na piętę i czarnym brandingiem Nike Air na białym języku.

Kolejne retro wymagało krótszego oczekiwania, z premierą w 2016 roku. Pozostał wierny Black Toe z 1985 roku, z nieznacznie szerszym kształtem i większą czcionką na wkładce. To wierne odtworzenie położyło podwaliny pod całą kolekcję projektów Black Toe. Jednym z najbardziej wyjątkowych i dynamicznych była współpraca z Union LA. Wydany w 2018 roku, został wykonany z grubej skóry i ma te same czarne, białe i czerwone kolory wraz z szarym kołnierzem i Jordan Wings oraz żółtą etykietą UN/LA na bocznym kołnierzu.

rok 2019 przyniósł kolejne Jordan 1 Black Toe, z których wiele zostało wykonanych w stylu low-top, nadając serii nowy wymiar. Jordan 1 Low Black Toe był jednym z nich. Chociaż jego zewnętrzne części dzielone z oryginałem mają klasyczny wygląd, niski kołnierz oznacza, że skrzydła Jordan pojawiają się na zapiętku, gdzie są wyszywane na czerwono, a na języku znajduje się Jumpman. Następny był Jordan 1 Low Slip - damski projekt stworzony z myślą o łatwym zakładaniu i zdejmowaniu. Brak sznurowadeł i eleganckie białe swooshe nadają mu alternatywny wygląd, podobnie jak pasek czarnego materiału biegnący wzdłuż języka, z połączeniem Jumpmana i brandingu Nike Air. W tym samym roku pojawił się również inny damski projekt znany jako Satin Black Toe, zawierający aksamitną satynę na czerwonych nakładkach na piętę i metalowe logo Wings. Jordan 1 Low Alt został dodany jako edycja dziecięca, a jego bardziej miękkie materiały i pasek na rzep to tylko dwie z jego przyjaznych dzieciom adaptacji. Następnie pojawił się model FlyEase Bred Black Toe, który ma własną unikalną konfigurację tonalną, a także zamek błyskawiczny i parę pasków na rzepy, aby zaoferować znacznie bardziej dostępne sneakersy tym, którzy nie są w stanie wygodnie założyć tradycyjnych butów.

W 2020 roku kolorystyka otrzymała kolejną metamorfozę w postaci Jordan 1 Mid Chicago Black Toe. Jest to połączenie Black Toe i innego klasyka z 1985 roku, Chicago. W związku z tym lokalizacja trzech znanych kolorów została zmieniona, aby stworzyć coś pomiędzy nimi. Na przykład, ma czarny toe box i swooshe wraz z czerwonymi nakładkami i bielą w śródstopiu. Później w tym roku wprowadzono Mid SE znany jako Red Black Toe. Jeszcze bardziej bawi się kolorami, z czarnymi nakładkami w przedniej części stopy i swooshem, czerwonymi na zapiętku i skrzydłach Air Jordan oraz białymi w okolicy palców, śródstopia i kołnierza. Za tym ostatnim kawałkiem skóry znajduje się warstwa szarego zamszu, nadająca im wykończenie premium.

Dwa lata później, w 2022 roku, damski model low-top pojawił się przed męskim modelem z 2023 roku. Ten pierwszy nazywa się AJ1 Low Reverse Black Toe i, jak sugeruje jego nazwa, odwraca formację kolorystyczną oryginału, z czerwonymi nakładkami w przedniej części stopy i czarnymi wokół pięty. Tymczasem drugi projekt to Air Jordan 1 Low OG Black Toe. Jego układ kolorów jest bardzo zbliżony do sylwetki z 1985 roku, z wyjątkiem niskiego kołnierza, co oznacza, że logo Wings zostało przeniesione na panel pięty. Następnie Jordan Brand powrócił do wyglądu mid-top w modelu Gym Red Black Toe. Zachowuje również czarne nakładki wokół białego noska, ale wyświetla biały zapiętek, czerwony kołnierz z czarną nakładką owiniętą wokół niego oraz czerwone logo Wings i sznurowadła.

Jako jedna z pierwszych kolorystyk AJ1, Jordan 1 Black Toe istnieje od wielu dziesięcioleci. Zamiast zaginąć przez lata, stał się ponadczasowym i ukochanym projektem, który można znaleźć na całym świecie. Jego słynna kolorystyka uświetniła zewnętrzną stronę tak wielu modeli Jordan 1, że dziś jest jedną z najbardziej wszechobecnych ze wszystkich kolorystyk i bez wątpienia będzie widoczna na stopach wielu innych fanów sneakersów w nadchodzących latach.

Ranking Jordan 1 Black Toe
(0)

SPORTSHOWROOM wykorzystuje pliki cookies. O naszej polityce plików cookie.

Kontynuować

Wybierz swój kraj

Europa

Ameryki

Azji i Pacyfiku

Afryka

Bliski Wschód