SPORTSHOWROOM

Filtrowanie przez

  • Kategoria

  • Płeć

  • Marka (Nike)

  • Kolekcja (Air Max 1)

  • Współpraca (Patta)

Air Max 1 x Patta

Kiedy Nike po raz pierwszy współpracowało z Patta w 2006 roku, ta kreatywna marka streetwearowa miała zaledwie dwa lata. Pierwszy model duetu - przyciągające wzrok Air Max 90 stworzone z holenderską publikacją hip-hopową State Magazine - łączył pasje założycieli Patta, Edsona Sabajo i Guillaume'a Schmidta, którzy są zarówno fanami sneakersów, jak i entuzjastami sklepów płytowych. Ten popularny projekt nadał ton ich przyszłości jako miłośników Air Max, a zaledwie trzy lata później Nike i Patta ponownie połączyły siły, aby pomóc tej drugiej świętować 5. rocznicę powstania. W tym celu opracowali zestaw specjalnie zaprojektowanych kolorystyk Nike Air Max 1 x Patta. Od dawna kojarzony z amsterdamską subkulturą hip-hopową, przełomowy sneaker visible-Air zawsze miał szczególny związek z rodzinnym miastem Patta, co czyni go idealnym butem do uhonorowania osiągnięć marki. Powstała w ten sposób kolekcja stała się początkiem pięknej współpracy, która zaowocowała jednymi z najbardziej poszukiwanych modeli Air Max 1 wszechczasów.

Debiutanckie sneakersy Air Max 1 x Patta charakteryzują się wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów, łącząc denim i oddychającą siateczkę z delikatnym zamszem i nubukiem w imię zarówno wygody, jak i stylu. Pierwsze dwa naśladują klasyczne blokowanie kolorów oryginalnego AM1, Purple Denim dodając głębokie fioletowe cieniowanie do błotnika i swoosha, które są wykonane z tytułowego materiału, a także jego brandingu na języku i pięcie, z których pierwszy zawiera masywne logo Patta nad znanym tekstem Air Max. Tymczasem edycja Chlorophyll stawia na przyjemny odcień zieleni na wyżej wymienionych elementach w kontraście z białą podeszwą środkową, siateczkowym spodem i gładkimi szarymi nubukowymi nakładkami. Obie kolorystyki zostały wydane w ograniczonej liczbie i do dziś są popularnymi przedmiotami kolekcjonerskimi. Trzeci członek serii 5th Anniversary jest nie mniej pożądany, mimo że został wyprodukowany w większych ilościach niż jego rówieśnicy. Znany jako Denim Corduroy ze względu na sposób, w jaki integruje te tkaniny z granatowymi nakładkami cholewki, jest wypełniony odważnymi wariacjami tonalnymi utworzonymi przez zestawienie jego ciemnych paneli z zielonymi swooshem, fioletową siateczkową warstwą spodnią i jaskrawoczerwonym brandingiem na języku.

Wszystkie te trzy kolorystyki pozostały popularne przez lata, a ich sukces utorował drogę dla wielu innych kolaboracji Nike Air Max 1 x Patta. rok 2010 przyniósł dwa nowe modele AM1, z których jeden został stworzony z pomocą Petera Jensena pod jego popularnym pseudonimem Parra. Holenderski projektant i artysta współpracował już z obiema markami osobno, co pokazało ich wyraźną synergię i połączony talent twórczy, który zaowocował jednym z najbardziej pożądanych sneakersów Nike x Patta - Air Max 1 Patta x Parra Cherrywood. Jego asymetryczne elementy odzwierciedlają abstrakcyjny styl Parra, jego jasne kolory odważne użycie kolorów Patta i luksusowe materiały zamiłowanie Nike do drobnych charakterystycznych detali. Bogaty odcień burgundu pokrywa zamszową i szenilową cholewkę, a specjalne logo Parra zdobi futrzaną metkę na języku, a wkładka jest ozdobiona unikalną grafiką Patta x Parra, która subtelnie zawiera swoosh Nike. Innym wydaniem Patta x Nike z 2010 roku jest elegancka czarno-biała wersja o przydomku Lucky Green po żywym odcieniu, który rozjaśnia branding na pięcie i języku, oczka TPU z przodu kołnierza i jednostkę Air Max. Podobnie jak jego rówieśnicy, również wykorzystuje wysokiej jakości materiały, tym razem za pomocą czarnej balistycznej siatki pokrytej płóciennymi panelami w tym samym odcieniu i białymi tekstylnymi szumami.

W ciągu następnej dekady Nike i Patta kontynuowali współpracę, ale dopiero w 2021 roku powrócili do sylwetki Air Max 1. Tym razem nadali jej zupełnie nowy wygląd, opracowując cztery wersje kolorystyczne z charakterystycznym falistym błotnikiem. Ich premierze towarzyszyła seria krótkich filmów zatytułowanych The Wave, które powstały, aby uczcić relacje między Patta a społecznością Air Max, a także wpływ marki na modę i kulturę. Wyreżyserowana przez multidyscyplinarną artystkę i filmowca Mahaneelę, z kreatywnym wkładem nagrodzonego Oscarem reżysera Steve'a McQueena i epizodami raperów Little Simza i Skepty, seria zagłębia się w pojęcia społeczności i kreatywności widziane przez pryzmat młodych i aspirujących twórców w dziedzinie sztuki, muzyki i sportu, których Nike i Patta mają nadzieję wzmocnić swoją pracą. W filmach Nike Air Max 1 x Patta Waves działa jako symbol przypływu i odpływu historii dzięki falującemu błotnikowi. Kolorystyka Monarch pojawia się w całym modelu, a pomarańczowe zamszowe szprychy i błotnik z falistym wzorem wyróżniają się na tle białej skóry i szarej siateczki, które pokrywają resztę cholewki. Edycja Noise Aqua ma podobne blokowanie kolorów, tylko z niebieskim zamiast pomarańczowego, i zawiera ten sam artystycznie haftowany mini swoosh na bocznej przedniej części stopy oraz charakterystyczny branding Patta na języku i wkładce. Pozostałe dwie kolorystyki w zestawie również zawierają te elementy, ale rozszerzają szczególną kolorystykę błotnika również na ćwierć nakładki. Rush Maroon kontrastuje swój tytułowy odcień z metaliczną srebrną siateczką i pomarańczowymi elementami na wewnętrznych i górnych oczkach, podczas gdy matowe czarne skórzane nakładki Black są zestawione z jasnymi białymi efektami brandingu.

Air Max 1 x Patta Waves były tak atrakcyjne, że marki postanowiły rozszerzyć kolekcję w 2022 roku, wprowadzając dwie dodatkowe wersje kolorystyczne. Kontynuując motyw z poprzedniego roku, ten nowy zestaw został zatytułowany The Next Wave i został zainspirowany afroamerykańskim przysłowiem "Każdy uczy jednego". Wcielając w życie tę sentencję, Patta Academy zorganizowała wymianę mentorską w obiekcie sportowym Nike SHAPA Soweto w Johannesburgu, aby nawiązać kontakt ze swoją społecznością i podnieść ją na wyższy poziom, oferując możliwości utalentowanym młodym Afrykanom. Next Wave rozpoczął się od wydania kolorystyki Dark Russet - przyciągającej wzrok edycji pokrytej skórzanymi nakładkami w kolorze miedzi na srebrnej siateczce, z różowymi i niebieskimi akcentami oraz tym samym mini swooshem i falistym błotnikiem, który charakteryzował projekty z 2021 roku. Jego kontynuacją jest kolorystyka White, która łączy w sobie szereg białych i szarych odcieni w siateczkowej i skórzanej cholewce, a całkowicie biała podeszwa zewnętrzna i retro wyglądająca podeszwa środkowa w kolorze złamanej bieli dopełniają jej elegancki wygląd.

Współpraca Nike x Patta trwa już ponad 15 lat. W tym czasie marki rozwinęły się razem, tworząc silną więź, która zaowocowała kilkoma niezwykle wyjątkowymi sneakersami. Ich oszałamiająca kolekcja Air Max 1 reprezentuje jedne z ich najlepszych prac i odzwierciedla zaangażowanie obu marek w ich rzemiosło i globalne bazy fanów, które wspierają. Ich wspólne kolorystyki nie tylko wykorzystały kreatywny sposób myślenia artystów, projektantów, muzyków i innych przedsiębiorczych osób na całym świecie, ale także wykroczyły poza projekt obuwia, aby opowiedzieć głębszą historię o kulturze i społeczności, która nadaje każdemu sneakerowi Nike Air Max 1 x Patta własną ponadczasową jakość.

Ranking Nike Air Max 1 x Patta
(0)

SPORTSHOWROOM wykorzystuje pliki cookies. O naszej polityce plików cookie.

Kontynuować

Wybierz swój kraj

Europa

Ameryki

Azji i Pacyfiku

Afryka

Bliski Wschód