SPORTSHOWROOM

Filtrowanie przez

  • Kategoria

  • Płeć

  • Marka (Jordan)

  • Kolekcja (1)

  • Styl

  • Współpraca (Spider-Man)

  • Wersja

Air Jordan 1 x Spider-Man

Podczas produkcji filmu Spider-Man: Into the Spider-Verse z 2018 roku członkowie ekipy zajmującej się projektowaniem jego głównego bohatera, Milesa Moralesa, postanowili przedstawić go w trampkach opartych na modelu Jordan 1. Sami projektanci dorastali w czasach, gdy pierwszy sygnowany but legendarnego koszykarza właśnie wyszedł i czuli, że jest to odpowiednie dopasowanie kulturowe dla młodego dzieciaka z Brooklynu. W śmiałym posunięciu napisali do Nike z pytaniem, czy mogliby uczynić but prawdziwym Air Jordan 1. Marka zgodziła się, a reszta jest historią.

Pierwsze wydanie Jordan 1 Spider-Man ukazało się w tandemie z filmem animowanym z 2018 roku, a jego projekt opierał się na butach noszonych przez Milesa Moralesa w filmie, który sam był inspirowany kultową kolorystyką Chicago. W związku z tym ten high-top jest ubrany w czarno-czerwono-białą kolorystykę z konkretnymi detalami dodanymi w celu odzwierciedlenia aspektów postaci Spider-Mana. Model Jordan 1 Retro High Into the Spider-Verse, który został nazwany Origin Story ze względu na powiązanie z filmem Spider-Man, który zapoczątkował własną trylogię, ma wzór odblaskowych białych plam mieniących się na czerwonych nakładkach i akcenty niebieskiego na półprzezroczystej podeszwie zewnętrznej, naszywce na języku i wewnętrznej wyściółce, aby reprezentować strój superbohatera. Oprócz tej męskiej wersji, wydano również edycję dla maluchów wraz z inną dla nieco starszych dzieci, z których obie mają podeszwę środkową wypełnioną pianką i czerwony branding Nike na niebieskim języku i wkładce.

Trzy lata później, w 2021 roku, ukazał się kolejny film akcji Spider-Man na żywo. W zwiastunie filmu, który nosił tytuł No Way Home, aktora Toma Hollanda można było zobaczyć w parze Air Jordan 1s, co wywołało podekscytowanie tym sneakerem. Wygląda zupełnie inaczej niż model z 2018 roku, decydując się na czarną skórzaną cholewkę z zamszowymi nakładkami Neutral Grey, retro branding Nike Air na języku i akcenty Hyper Crimson wokół kołnierza. Chociaż nie pojawił się w klasycznych kolorach bohatera akcji, nadal był popularnym wydaniem, które przygotowało grunt pod kolejny Jordan 1 Spider-Man.

Został on wydany w 2023 roku, aby zbiegać się z drugim filmem animowanym z trylogii. Podobnie jak jego poprzednik, Jordan 1 High OG Spider-Man Across the Spider-Verse, którego krótszy pseudonim to Next Chapter lub Spider-Man 2.0, został zainspirowany tym noszonym w filmie i ma cały szereg zmian, aby odróżnić go od Origin Story. Podczas gdy kombinacja kolorów jest taka sama, w cholewce zastosowano szereg materiałów premium, w tym zamsz, nubuk i lakierowaną skórę. Nakładki są podzielone na mozaikę elementów zawierających różne grafiki, takie jak komiksowe kropki na kołnierzu, odzwierciedlając w ten sposób liczne wymiary przedstawione w multiwersum filmu. Ma również świecącą w ciemności podeszwę zewnętrzną, która świeci jasno na biało, gdy światła są wyłączone. Podobnie jak jego poprzednik, został wydany w edycjach dla wszystkich grup wiekowych, w tym dla małych dzieci i dzieci.

Drugi sneaker został również wydany wraz z Next Chapter, choć w bardzo ograniczonej liczbie. Biorąc pod uwagę bardziej praktyczny model Jordan 1 Utility, ten high-top był wydaniem Friends and Family, które zostało nazwane na cześć tajemniczego antagonisty Prowlera widzianego w filmie. Podobnie jak Spider-Man 2.0 odzwierciedla wygląd swojego imiennika, ten nowy but przyjmuje kolory Prowlera, z w dużej mierze czarną cholewką wykonaną ze skóry i nylonu, fioletowymi sekcjami na palcach, kołnierzu i podeszwie zewnętrznej oraz neonowymi różowymi akcentami na dodatkowych kieszeniach przymocowanych do ścian bocznych i pięty. Wypuszczono zaledwie 100 par, głównie dla osób zaangażowanych w film i pracowników Jordan Brand, co czyni ten model bardzo rzadkim.

Ponieważ trzecia część animowanej trylogii Spider-Mana wciąż powstaje, fani tych wyjątkowych Jordan 1 mogą być pewni co najmniej jeszcze jednego projektu opartego na superbohaterze rzucającym pajęczyną. Dzięki niesamowicie kreatywnym umysłom stojącym za butami Jordan 1 Spider-Man, które do tej pory zostały wydane, kolekcja jest już bardzo poszukiwana i wiele osób bez wątpienia będzie z niecierpliwością czekać na kolejne sneakersy Spider-Man, ponieważ ta korzystna współpraca nadal kwitnie.

Ranking Jordan 1 x Spider-Man
(0)

SPORTSHOWROOM wykorzystuje pliki cookies. O naszej polityce plików cookie.

Kontynuować

Wybierz swój kraj

Europa

Ameryki

Azji i Pacyfiku

Afryka

Bliski Wschód