SPORTSHOWROOM
  Nike Air Max 270

  Filtrowanie przez

  • Kategoria

  • Płeć

  • Marka (Nike)

  • Linia

  • Kolekcja (Air Max 270)

  • Model

  • Rozmiar

  • Kolor

  • Technologia

  • Materiał

  • Wydanie

  • Sport

  Nike Air Max 270

  Nike Air Max 270

  718 artykuły

  Pierwsze Nike Air Max w pełni skoncentrowane na lifestylu.

  Air Max 270

  Od momentu powstania w 1987 roku linia Air Max firmy Nike obejmowała trampki, które łączyły w sobie przełomowe innowacje sportowe z nowatorskim, urzekającym wyglądem. Choć często noszone jako buty lifestylowe, żaden z nich nie został zaprojektowany specjalnie do tego celu. Tak było do 2018 roku, kiedy to marka wprowadziła na rynek model Nike Air Max 270 - pierwsze Air Maxy o charakterze lifestylowym.

  Model Air Max 270 został zainspirowany dwoma modelami z początku lat 90.: Air Max 180 i Air Max 93. Z modelu 180 zaczerpnięto ogólny kształt, w tym wydłużony język, a z modelu 93 - rewolucyjne, obcisłe dopasowanie. Jednak, jak zauważył Dylaan Raasch, starszy dyrektor kreatywny Nike, nie była to prosta hybryda tych dwóch poprzednich modeli, ale zupełnie nowy but z własnymi unikalnymi cechami.

  Prototyp nosił nazwę 273, powstałą po dodaniu 180 i 93, ale w momencie premiery zmieniono ją na 270 - wcześniejszy przydomek Nike dla modelu Air Max 93 - aby odzwierciedlić 270-stopniową rozpiętość jednostki Air Max w pięcie. Specjalnie zaprojektowana poduszka pęcherzykowa nie przypominała niczego, co można było spotkać w poprzednich modelach Air Max, a jej grubość wynosiła aż 32 mm. W momencie premiery była to najwyższa i najbardziej obszerna poduszka w produkcji, a jej ekstremalna wysokość pozwoliła na znaczne przemieszczenie objętości przez poduszkę powietrzną, co zapewniło miękki, sprężysty krok. W połączeniu z podeszwą środkową z pianki o podwójnej gęstości w przedniej części stopy, ta innowacyjna kieszeń Air zapewniała najwyższy komfort podczas codziennego noszenia, udowadniając ambicję Nike, by zaprojektować całkowicie wygodny sneaker lifestyle'owy.

  Ta solidna podstawa stanowiła fundament, ale but miał jeszcze kilka innych korzystnych elementów konstrukcyjnych. Cholewka została skonstruowana z myślą o elastyczności i oddychalności dzięki zastosowaniu różnych paneli z siateczki ułożonych pod różnymi kątami, z perforacjami różnej wielkości rozmieszczonymi na całej powierzchni. Plastikowe osłony wzmocniły zewnętrzną część buta i nadały Air Max 270 pewien styl, zwłaszcza w ekscentrycznym kolorze Hot Punch. Podobnie jak w niektórych wcześniejszych projektach, Nike zmieniło położenie swoosha, umieszczając małe po obu stronach śródstopia i małe po bocznej stronie przodostopia. W połączeniu z elementami brandingu inspirowanymi modelem Air Max 180, powstał but z klasą. Przy tak wysokim poziomie wzornictwa i komfortu nie dziwi fakt, że nosiła je legenda koszykówki Kevin Durant. Nike przygotowało dla niego parę na zamówienie, dopasowaną do jego stopy w rozmiarze 18, którą można było zobaczyć w 2017 roku, na kilka miesięcy przed oficjalną premierą buta, co sprawiło, że AM270 zyskały trochę szumu przed premierą.

  Projekt Nike Air Max 270 opierał się na filozofii, że jeśli jest Ci wygodnie, to jesteś zrelaksowany, pewny siebie i czujesz się swobodnie w swoim otoczeniu, dlatego jesteś gotowy podjąć każde wyzwanie. Wszystko to stworzyło autentycznie nowoczesny sneaker i zapewniło niesamowity sukces pierwszego lifestylowego modelu Air Max firmy Nike.

  Ranking Nike Air Max 270
  (12)

  SPORTSHOWROOM wykorzystuje pliki cookies. O naszej polityce plików cookie.

  Kontynuować

  Wybierz swój kraj

  Europa

  Ameryki

  Azji i Pacyfiku

  Afryka

  Bliski Wschód