SPORTSHOWROOM

Filtrowanie przez

  • Kategoria

  • Płeć

  • Marka (Jordan)

  • Kolekcja (1)

  • Styl

  • Wersja (Taxi)

Air Jordan 1 Taxi

Od debiutu w 1985 roku, model Air Jordan 1 jest znany ze swoich dynamicznych kolorystyk. W pierwszym roku wyprodukowano ich kilkanaście - zestaw przyciągających wzrok wzorów, które są nadal poszukiwane. W rzeczywistości, pomimo wydania wielu nowych sneakersów AJ1 na przestrzeni dziesięcioleci, te oryginalne kolorystyki nadal królują, a niewiele z nich osiągnęło ten sam poziom popularności. Jednym z godnych uwagi wyjątków jest Jordan 1 Taxi. Względny nowicjusz w panteonie Air Jordanów, Taxi zwykle łączy w sobie trzy odcienie - biały, czarny i promienny złoty żółty o tej samej nazwie, co ta uderzająca kolorystyka.

Pierwszym sneakerem, który nosił ten żółty odcień, był Air Jordan 12 Taxi z 1996 roku, ale nie było oficjalnego Air Jordan 1 Taxi aż do 2022 roku, chociaż kolor ten został już użyty w wydaniu Friends and Family z 2018 roku, stworzonym dla amerykańskiego muzyka i entuzjasty sneakersów Zacha Myersa. Jego zespół Shinedown właśnie wydał swój nowy album - Attention, Attention - więc but otrzymał tę samą nazwę, a nawet wziął niektóre wskazówki projektowe z okładki albumu, której odważna żółta okładka ma duży czarny wykrzyknik w środku. Pierwszy z nich ląduje na nosku buta, nakładkach na piętę i brandingu Nike Air, a drugi jest nadrukowany na bocznej pięcie.

Model AJ1 Attention, Attention był niezwykle limitowany, a fani jego wyglądu musieli czekać kolejne cztery lata, aż do debiutu Air Jordan 1 Retro High OG Taxi w 2022 roku, zanim mogli zdobyć coś podobnego. Znany wielu jako Yellow Toe ze względu na zastosowanie stylu blokowania kolorów przypominającego Black Toe z 1985 roku, wygląda podobnie do wersji Myersa, ale bez wykrzyknika na bocznej pięcie. Taxi yellow pokrywa podeszwę zewnętrzną, toe box i nakładki na piętę, Sail można zobaczyć przez podeszwę środkową i śródstopie, a nakładki na przodostopie, eyestay i swooshe są czarne.

Oprócz tej wysokiej edycji, jesienią 2022 roku pojawiły się średnie i niskie wersje Jordan 1 Taxi, z opcjami męskimi i damskimi dostępnymi obok tych dla dzieci. Wersja Low ma bardziej nieskazitelną biel niż Sail z wysokim topem, kolor pojawia się w podeszwie środkowej, śródstopiu i polu palców. Czerń podkreśla następnie zapiętek, kołnierz i sznurówki, a także pojawia się na Jumpmanie wyszytym na języku. Żółty kolor Taxi wypełnia resztę projektu, od podeszwy zewnętrznej po nakładki w przedniej części stopy i skrzydła Air Jordan wszyte w piętę.

Tymczasem Mid Tax i wykorzystuje te same trzy kolory, ale w innym układzie niż ich odpowiedniki Low i High. Biel znajduje się tylko na śródstopiu i podeszwie środkowej, z fragmentami czerni w okolicy palców, na języku, sznurowadłach i kołnierzu. Branding również jest czarny, w tym Jordan Wings na bocznym kołnierzu, boczne swooshe i Jumpman na naszywce na języku. Następnie Taxi pokrywa nakładki w przedniej części stopy i pięcie, a także eyestay i podeszwę zewnętrzną.

Dla dzieci dostępne były dwa modele Taxi - Jordan 1 Mid Alt i Crib. Oba mają przyjazne dla dzieci adaptacje, oba są zabezpieczone paskiem na rzep, a drugi z nich ma miękką, elastyczną podeszwę odpowiednią dla bardzo małych dzieci. Pod względem kolorystycznym, każdy z nich wykorzystuje żółty Taxi na różnych częściach buta. Alt ma ślady tego przyciągającego wzrok koloru na białej podeszwie, a także wyraźniej przez nakładki, podczas gdy Crib ma go na pięcie i palcach, a także na zakładce z tyłu kołnierza.

W ciągu kilku tygodni po tych pierwszych wydaniach pojawiło się kilka kolejnych Jordan 1 Taxis, dzięki czemu do końca 2022 roku asortyment znacznie się powiększył. Jednym z nich był model Air Jordan 1 Low FlyEase. Zaprojektowany specjalnie dla osób o ograniczonych ruchach, ma zamek błyskawiczny, który rozciąga się w górę wokół tylnej części pięty do środkowej strony oczodołu, gdzie łączy się z zakładką zabezpieczoną rzepem. Pasek na oczy jest również przytrzymywany przez rzep, umożliwiając łatwy dostęp do stopy. Wraz z tym zaadaptowanym designem ma czarno-biało-żółtą estetykę, która pasuje do innych wydań Taxi, z tytułowym odcieniem na nakładkach przedniej części stopy i oczodole, swooshem osadzonym w białym śródstopiu, logo Jumpman na języku i skrzydłami Air Jordan nadrukowanymi na pięcie.

Kolejnym godnym uwagi projektem Taxi, który pojawił się pod koniec 2022 roku, były Jordan 1 Mid SE Wear-Away. Wydany w wersjach dla dorosłych, nastolatków, dzieci, a nawet małych dzieci, ten sneaker ma bardziej retro wygląd dzięki białawej podeszwie środkowej i zużytemu wyglądowi nakładek, które wykazują odcienie żółtego Taxi z poczerniałą i wyblakłą estetyką. Wewnętrzna wyściółka ma przyciągającą wzrok grafikę, która łączy czerń, żółć i głębsze odcienie pomarańczy i czerwieni, tworząc iluzję płomieni, a odważne żółte logo Jumpman zostało umieszczone zarówno na wkładce, jak i na języku.

Mniej więcej w tym czasie wypuszczono również mid-top stworzony specjalnie dla kobiet. Znany jako Chutney Taxi, łączy w sobie żywą żółć innych wzorów Taxi z głębszą żółcią Chutney, która ma pomarańczowy odcień. Podczas gdy pierwszy kolor pokrywa toe box, nakładki na piętę i swooshe, drugi zapewnia tonalną przeciwwagę na nakładkach w przedniej części stopy, eyestay i kołnierzu. Czerń na śródstopiu, języku i logo Jordan Wings podkreśla te bogate odcienie, a Jumpman w kolorze Chutney podkreśla metkę na języku.

Air Jordan 1 Taxi to sneaker, który zdefiniował własną ścieżkę, biorąc układ kolorów oryginalnych AJ1 i ożywiając go żywym żółtym akcentem. Istnieje już wiele różnych wzorów, ale Jordan 1 Taxi dopiero się zaczyna i w nadchodzących latach można spodziewać się nowych wariantów tej oszałamiającej kolorystyki.

Ranking Jordan 1 Taxi
(0)

SPORTSHOWROOM wykorzystuje pliki cookies. O naszej polityce plików cookie.

Kontynuować

Wybierz swój kraj

Europa

Ameryki

Azji i Pacyfiku

Afryka

Bliski Wschód