SPORTSHOWROOM

Filtrowanie przez

  • Kategoria

  • Płeć

  • Marka (Jordan)

  • Kolekcja (1)

  • Styl

  • Wersja (Shattered Backboard)

Air Jordan 1 Shattered Backboard

Niesamowita historia powstania modelu Jordan 1 Shattered Backboard rozpoczęła się w 1985 roku. Świeżo po zdobyciu tytułu Debiutanta Roku za swój wybitny debiutancki sezon w NBA, Michael Jordan był na europejskiej trasie koncertowej z Nike przed oficjalną premierą swojego pierwszego sygnowanego buta. Podczas gry pokazowej w Trieście we Włoszech, Jordan skoczył w kierunku obręczy, aby wykonać potężny wsad, uderzając z taką siłą, że roztrzaskała się tablica. Ten niezapomniany moment miał miejsce w czarno-pomarańczowym stroju Stefanel Trieste, lokalnej drużyny koszykarskiej, którą wówczas reprezentował. To właśnie te kolory zostały później wykorzystane w modelu Air Jordan 1 Shattered Backboard.

Pierwszy but z tej serii został wydany dopiero wiele lat później, w 2015 roku. High wersja w formie klasycznych Jordan 1, ma blokowanie kolorów podobne do oryginalnych kolorystyk, ale z żywym pomarańczowym odcieniem o nazwie Starfish. Podczas gdy ten odcień definiował wszystkie Jordan 1 Shattered Backboards, w tym debiutanckim projekcie znajduje się on na palcach, zapiętku, kołnierzu i podeszwie zewnętrznej. Oprócz tego, białe sekcje pokrywają podeszwę środkową, panele w śródstopiu i naszywkę na języku, a czerń można zobaczyć na nakładkach w przedniej części stopy, eyestay i swooshe, a także wokół kołnierza i na języku. Na bocznym kołnierzu znajduje się znajome logo Air Jordan Wings w kolorze czarnym, a logo Nike Starfish na języku dopełnia całości.

Po sukcesie pierwszych Shattered Backboards, do serii dodano więcej butów Jordan 1. rok 2016 przyniósł model Air Jordan 1 Retro High OG Reverse Shattered Backboard, który był również znany jako Shattered Backboard 2.0 i Shattered Backboard Away. Wszystkie te nazwy ujawniają jedno - ten nowy sneaker przerobił kolory wersji z 2015 roku. Zrobiono to poprzez rozszerzenie bieli podeszwy środkowej i śródstopia również na pole palców i język - odpowiednia zmiana, ponieważ zestaw Juve Caserta, strony, dla której Jordan grał w drugiej połowie tego słynnego meczu, jest w przeważającej mierze biały. Wraz z tym męskim sneakerem ukazała się edycja Shattered Backboard 2.0 dla małych dzieci. Nazwany Jordan 1 Crib, został wykonany z wsuwaną konstrukcją, która zawiera bardziej miękkie materiały i cienką, elastyczną gumową podeszwę lepiej dopasowaną do małych dzieci.

Dwa lata później do oferty włączono sneakersy dla kobiet. Model Satin Shattered Backboard jest wykonany z wysokiej jakości skóry i satyny o niskim połysku, z tym samym jedwabistym materiałem wypełniającym wewnętrzną wyściółkę. Jego układ kolorów pasuje do buta z 2015 roku, który jest teraz określany jako Shattered Backboard 1.0, ponieważ nadal pojawiają się zaktualizowane wersje. Następny model Air Jordan 1 Shattered Backboard był kolejnym, w którym zmieniono materiały użyte na cholewce, tym razem zamieniając skórę na splot Flyknit. Wykonany w stylu Low, jego trwała zewnętrzna część jest nadal ozdobiona pomarańczowymi, czarnymi i białymi odcieniami, które wyróżniają resztę kolekcji.

rok 2019 przyniósł kolejną edycję Low, z czarnym nubukiem tworzącym nakładki w przedniej części stopy i numerem koszulki Jordana wyhaftowanym w pomarańczowym kolorze Starfish na sznurowadle. Pierwsza wersja Mid Shattered Backboard pojawiła się w tym samym roku, decydując się na czarną podeszwę zewnętrzną zamiast pomarańczowej z poprzednich wersji i z Jumpmanem w kolorze rozgwiazdy na języku. W tym samym czasie wypuszczono Air Jordan 1 Retro High OG Shattered Backboard 3.0. Ma on w dużej mierze czarną obudowę z pomarańczowymi akcentami, a na jego lakierowanej skórze pojawia się pomarszczona tekstura, przywołująca popękaną powierzchnię szkła tablicy tuż przed tym, jak roztrzaskała się na boisku po monumentalnym wsadzie Jordana. Uzupełnieniem wydań z 2019 roku jest Sky Jordan 1 - dziecięca edycja z przyjaznymi dla dzieci funkcjami, takimi jak system zapinania na rzep i zakładka na pięcie.

Jordan 1 Shattered Backboard były nadal wypuszczane na początku 2020 roku, najpierw w wersji Low OG, która pojawiła się w 2021 roku. Naśladuje ona wygląd wysokiej cholewki Reverse Shattered Backboard z 2016 roku, z bielą na palcach i śródstopiu oraz pomarańczowymi nakładkami Starfish. Kolejny low-top pojawił się w 2022 roku, gdy Air Jordan 1 Golf otrzymał mocne kolory Shattered Backboard. Podobnie jak inne stworzone dla tego sportu, ma podeszwę zewnętrzną przystosowaną do użytku na polu golfowym i specjalny napis Golf obok logo Jumpman na języku, tutaj oba w charakterystycznym dla serii odcieniu Starfish.

Pomimo wydania po raz pierwszy trzy dekady po kultowym momencie, który został stworzony, aby uczcić, Jordan 1 Shattered Backboard jest bardzo poszukiwanym butem. Jest to świadectwo niezapomnianej estetyki stworzonej przez uderzającą mieszankę kolorów, która sprawiła, że pozostaje popularna do dziś. Z każdym nowym wydaniem fani sneakersów przypominają sobie ten magiczny mecz w karierze Michaela Jordana - mecz, który żyje we wspomnieniach tych, którzy go widzieli, tak jak ten sneaker dzisiaj.

Ranking Jordan 1 Shattered Backboard
(0)

SPORTSHOWROOM wykorzystuje pliki cookies. O naszej polityce plików cookie.

Kontynuować

Wybierz swój kraj

Europa

Ameryki

Azji i Pacyfiku

Afryka

Bliski Wschód