SPORTSHOWROOM

Filtrowanie przez

  • Kategoria

  • Płeć

  • Marka (Yeezy)

  • Kolekcja (500)

500

Yeezy 500 były znaczącym odejściem od poprzednich projektów Kanye Westa. Na poziomie technologicznym przełomowe nowoczesne innowacje Boost i Primeknit zostały zastąpione funkcjami, które po raz pierwszy zostały użyte w radosnych latach 90-tych. To z kolei utorowało estetyczną ścieżkę z dala od prostoty Yeezy 350 w kierunku bardziej maksymalistycznego buta retro.

Po zaprezentowaniu buta na wielu wydarzeniach trwających kilka miesięcy, West ostatecznie wypuścił go w 2018 roku, dokładnie wtedy, gdy popularność masywnych sneakersów była u szczytu popularności.

Retro wygląd Yeezy 500 wynika z zastosowanej w nim technologii z lat 90., podczas gdy bardziej techniczne elementy, takie jak pochłanianie uderzeń i odbicie energii, są obsługiwane przez amortyzację adiPRENE+. Jednak bulwiasty wygląd podeszwy środkowej wynika z technologii "Feet You Wear" w podeszwie zewnętrznej, która po raz pierwszy pojawiła się w 1999 roku, kiedy pojawiła się w KB8 III, charakterystycznym trenerze Kobe Bryanta. Frampton Ellis zaprojektował te podeszwy zewnętrzne z myślą, że replikacja naturalnych konturów ludzkiej stopy zapewni lepszą stabilność boczną, a tym samym ograniczy kontuzje.

Wzdłuż obwodu podeszwy środkowej biegnie gumowy pasek, który pomaga chronić cholewkę, której konstrukcja została oparta na stylu buta wojskowego. Naturalne, wytrzymałe materiały, takie jak zamsz i skóra, łączą się z wysoce porowatą siateczką w środkowej ćwiartce i języku. Pomaga to stworzyć but o wysokim poziomie sztywności i wytrzymałości przy zachowaniu lekkości i zwinności. Odblaskowość to kolejny ważny niuans estetyczny lat 90. zawarty w modelu 500. Pojawia się przez grube pierścienie otaczające oczka na sznurowadła.

Oryginalna kolorystyka "Blush" z kwietnia 2018 r. w odcieniach beżu, brązu i złamanej bieli otrzymała pieszczotliwy przydomek "Desert Rat" ze względu na zakrzywioną podeszwę środkową, podczas gdy wojskowa cholewka w kolorze piasku sprawia, że wygląda ona szczególnie dobrze w suchym, pustynnym otoczeniu. Ta kolorystyka jest do dziś cenionym przedmiotem kolekcjonerskim wśród fanów Yeezy.

Kiedy model 500 pojawił się na rynku, starał się udowodnić, że Yeezy jest ekscytującą, podejmującą ryzyko i innowacyjną marką. Przyjmując tę zaokrągloną, masywną estetykę przy użyciu technologii z końca lat 90-tych, Kanye West nie mógł być bardziej na czasie z wydaniem Yeezy 500 w 2018 roku, jeszcze bardziej umacniając swoje dziedzictwo jako najlepszego projektanta.

Ranking Yeezy 500
(5)

SPORTSHOWROOM wykorzystuje pliki cookies. O naszej polityce plików cookie.

Kontynuować

Wybierz swój kraj

Europa

Ameryki

Azji i Pacyfiku

Afryka

Bliski Wschód