SPORTSHOWROOM

Filtrowanie przez

  • Kategoria

  • Płeć

  • Marka (Jordan)

  • Kolekcja (1)

  • Styl

  • Wersja (Shadow)

Air Jordan 1 Shadow

rok 1985 był rokiem debiutu modelu Air Jordan 1 i cóż to był za rok. Podczas gdy Michael Jordan zaczął budować swoją markę jako jeden z największych graczy w historii koszykówki, jego pierwszy sygnowany but stał się swego rodzaju klasykiem. Doprowadziło to do wydania serii kolorystyk, które stały się ikonami świata sneakersów. Pierwsze kilka było w białych, czarnych i czerwonych odcieniach drużyny Jordana, Chicago Bulls, ale nie minęło wiele czasu, zanim klasyczny Jordan 1 Shadow został dodany do stale rosnącej listy kolorystyk AJ1. Model ten osadzony jest na czarnej podeszwie zewnętrznej i białej podeszwie środkowej, z wytrzymałą czarną skórą na nakładkach w przedniej części stopy, eyestay i śródstopiu, wraz z szarością na palcach, swooshach, zapiętku i kołnierzu. Podobnie jak inne wczesne wysokie buty Jordan 1, mają zestaw skrzydeł Air Jordan na bocznym kołnierzu i tekst Nike Air na etykiecie na języku, aby ogłosić rozkwit nowej współpracy między graczem a marką.

W kolejnych latach model Air Jordan 1 Shadow powracał wielokrotnie, dając współczesnym odbiorcom szansę na cieszenie się jego wyrafinowanym wyglądem. Pierwszy miał miejsce w 2009 roku, kiedy wydano Retro High Shadow. Zamiast powtarzać dokładny wygląd oryginału, ma subtelnie teksturowaną skórę Shadow Grey i logo Jumpman na języku i pięcie. Z drugiej strony, Jordan 1 OG Shadow z 2013 roku mają design zbliżony do buta z 1985 roku, ze skórzanymi nakładkami Soft Grey i brandingiem Nike Air na języku.

Dwa lata później, w 2015 roku, pojawił się model Low OG Shadow jako pierwsza niska wersja tej kolorystyki. Ma nieco inny kolor znany jako Medium Grey na powiększonych swooshe'ach, a także na nakładkach na palce i piętę, a logo Air Jordan Wings jest nadrukowane na panelu pięty w kolorze czarnym. W następnym roku marka powróciła do wysokiej formy z AJKO Shadow - płóciennym sneakerem z szarymi swooshe'ami na szczycie w większości czarnej cholewki. Do 2017 roku powstawało coraz więcej zaktualizowanych projektów Jordan 1 Shadow. Jednym z niezapomnianych sneakersów z tego roku był Shadow Camo, który został wydany jako część większego zestawu Air Jordan 1 Camo Pack i zawierał nowe elementy, takie jak szare zamszowe nakładki, odblaskowe detale 3M i emblemat Air 23 na pięcie. W tym czasie Jordan Brand współpracował również z blogerką modową Aleali May nad luksusowym Satin Shadow, którego cholewka składa się z czarnego sztruksu i szarej satyny, z pluszowymi szenilowymi szarfami po bokach.

rok 2018 przyniósł kolejny klasyczny model Retro o wyglądzie podobnym do oryginału i wprowadził lekki, trwały materiał Flyknit Nike do kolorystyki Shadow. Podczas gdy oba mają średni szary odcień na palcach, panelach pięty i swooshach, użycie tkanego materiału w tej drugiej edycji nadaje jej unikalne teksturowane wykończenie. Wersja zorientowana na piłkę nożną pojawiła się w 2019 roku wraz z wydaniem Jordan 1 TD Cleat w stylach Low i Mid, z których każdy był utrzymany w znanych odcieniach czerni, szarości i bieli, ale z podeszwą z ćwiekami stworzoną specjalnie na boisko piłkarskie. Wraz z tymi męskimi modelami wypuszczono damskie Air Jordan 1 Low Slip Shadow, których elegancki design zrezygnował z użycia jakichkolwiek sznurowadeł, optymalizując je w ten sposób do łatwego zakładania i zdejmowania.

rok 2020 był ekscytujący dla modelu Mid Shadow, ponieważ pojawiły się dwa sneakersy, z których każdy wprowadził swój własny zwrot w kultowej kolorystyce. Po pierwsze, elegancki White Shadow dodał nieskazitelny biały odcień do nakładek na piętę i palców, zanim Pink Shadow przyjął żywy różowy odcień na swooshach, kołnierzu i logo Jumpman. Obok nich pojawił się elegancki niski model Shadow, którego białe panele na śródstopiu zawierały znajome szare swooshe i zestaw skrzydeł Air Jordan artystycznie wyhaftowanych na zapiętku. w 2021 roku ukazało się mnóstwo Jordan 1 Shadows, w tym Low, Mid i więcej niż jeden High. Były to Jordan 1 Mid Shadow Red, których warstwa bazowa Particle Grey i czarne nakładki zostały zrównoważone odważnym czerwonym odcieniem na skrzydłach Jordan i logo Jumpman, a także Air Jordan 1 High Element Gore-Tex Shadow z wodoodporną cholewką i odblaskowymi szumami. Następnie pojawił się model Rust Shadow, który bawi się paletą kolorów oryginału, zmieniając odcień nakładek w przedniej części stopy i swooshy na metaliczny brąz i dekorując nakładki na piętę w nowym odcieniu szarości znanym jako Light Army. Shadow 2.0 wprowadził zamsz i nieco jaśniejszy odcień Light Smoke Grey na pięcie i przedniej części stopy, podczas gdy Shadow 3.0 to wysokiej klasy low-top z czarnymi nakładkami od pięty do palców i szarym logo Jumpman wyszytym na języku.

Rozprzestrzenianie się niskich i średnich modeli Shadow trwało do 2022 roku, z trzema godnymi uwagi wydaniami. Były to Jordan 1 Golf, które podążały za innymi low-topami AJ1 stworzonymi dla tego sportu, wykorzystując specjalistyczną podeszwę zewnętrzną i branding Golf, oraz damski Mid Shadow z czernią na większości skórzanej cholewki i ciemniejszymi odcieniami Particle Grey na swooshu, kołnierzu i nosku. Model Low Shadow Toe również pojawił się na rynku w 2022 roku, a jego zewnętrzna część łączyła dobrze znane odcienie Shadow z charakterystycznym blokowaniem kolorów Black Toe z 1985 roku.

W międzyczasie w 2023 roku pojawił się zaktualizowany model TD Cleat w wersji Low i Mid, który naśladuje wygląd Shadow 2.0 z 2021 roku, choć z podeszwą stworzoną do futbolu amerykańskiego, i wprowadził kolorystykę Shadow do alternatywnego modelu w postaci Jordan 1 Low KO Shadow. W klasycznym stylu AJKO zastąpił tradycyjną skórzaną cholewkę miękkim czarnym płótnem, a znajomą podeszwę zewnętrzną AJ1 podeszwą wzorowaną na Nike Vandal. Kolejny damski low-top, Shadow Brown o bogatej kolorystyce, rozszerzył gamę kolorystyczną opartą na modelu Shadow, zamieniając neutralne kolory oryginału na ciemnobrązowe nakładki w pięcie i przedniej części stopy oraz uzupełniając projekt o złoto-brązowe swooshe i branding.

Chociaż model Jordan 1 Shadow został wydany w 1985 roku, nigdy nie stracił na popularności i do dziś wpływa na kulturę sneakersów. Wraz z wydaniami retro, które uhonorowały dokładny wygląd oryginału, Shadow zainspirował cały szereg dynamicznych nowych projektów, od butów sportowych po zwykłe sneakersy, dzięki czemu jest to urzekająca i wszechstronna kolorystyka na wieki.

Ranking Jordan 1 Shadow
(0)

SPORTSHOWROOM wykorzystuje pliki cookies. O naszej polityce plików cookie.

Kontynuować

Wybierz swój kraj

Europa

Ameryki

Azji i Pacyfiku

Afryka

Bliski Wschód