SPORTSHOWROOM

Filtrowanie przez

  • Kategoria

  • Płeć

  • Marka (Jordan)

  • Kolekcja (11)

  • Wersja (Bred)

Air Jordan 11 Bred

Wiosną 1996 roku Michael Jordan zmierzał po swój czwarty tytuł mistrzowski. Do tego momentu jego fani przyzwyczaili się do noszenia jego najnowszych charakterystycznych butów, ale kiedy wyszedł na boisko w playoffach '96, choć oczywiście miał na sobie Jordan 11, było w nim coś innego. Wypolerowana powierzchnia błotnika z lakierowanej skóry była nadal dobrze widoczna, ale kolorystyka cholewki była czarno-czerwona, podobnie jak kultowa kolorystyka Bred, która pomogła wprowadzić Jordan Brand na rynek ponad dekadę wcześniej. Połączenie tego niezwykle popularnego projektu i pionierskich Air Jordan 11 było strzałem w dziesiątkę, a Jordan 11 Bred do dziś pozostaje bardzo poszukiwanym sneakerem.

Pierwsze Air Jordan 11 Bred, które niektórzy nazywają Playoffs jako odniesienie do czasów, gdy Jordan słynnie je nosił, mają taką samą konstrukcję jak oryginalny model z 1995 roku, ale w barwach drużyny koszykarskiej Chicago Bulls. Półprzezroczysta podeszwa zewnętrzna i logo Jumpman na bocznej pięcie i języku są czerwone, podeszwa środkowa biała, a prawie wszystko inne czarne, w tym błotnik z lakierowanej skóry, cholewka z balistycznej siateczki, skórzany zapiętek i strąki w jodełkę na podeszwie zewnętrznej. Wnętrze jest również pokryte elegancką czernią, podobnie jak logo Jumpman widoczne za częściowo przezroczystą podeszwą zewnętrzną pośrodku czarno-białej płytki z włókna węglowego. Białe akcenty wyróżniają się na numerze 23, który zdobi zakładkę na pięcie, tekst Jordan i Jumpman na języku oraz branding Nike Air nadrukowany na wkładce. Reakcja na premierę AJ11 OG Bred była tak entuzjastyczna, że model ten stał się jednym z najbardziej pożądanych ze wszystkich modeli Air Jordan 11. W rezultacie na przestrzeni lat został on przerobiony i ponownie wydany w wielu różnych modelach, w tym męskich i damskich, a także tych stworzonych specjalnie dla dzieci.

W rzeczywistości, model AJ11 Bred był tak popularny, że był jedną z zaledwie dwóch kolorystyk, które zostały wydane jako low-top w 1996 roku. Jordan 11 IE wygląda nieco inaczej niż high-top, rezygnując z użycia lakierowanej skóry i zamiast tego wybierając standardową skórę na całej cholewce. Wersja Bred nadal zachowuje głównie czarny wygląd, z czerwonymi akcentami po wewnętrznej stronie i za siateczką po bokach, ale jej półprzezroczysta podeszwa zewnętrzna ma bardziej beżowy odcień.

Pierwsza prawdziwa reedycja Jordan 11 Bred High pojawiła się w 2001 roku, kiedy to powstała edycja Retro na wzór oryginału. Ten sneaker jest tak podobny do swojego poprzednika, że ledwo można go od niego odróżnić. Ma ten sam czarny błotnik z lakierowanej skóry i cholewkę z balistycznej siateczki, a jego podeszwa zewnętrzna i boczne logo Jumpman są czerwone. Jedną zauważalną zmianą jest obecność białego Jumpmana na wkładce, ale poza tym Bred z 2001 roku jest wiernym odtworzeniem wersji z 1996 roku.

Przez lata od pierwszego wydania retro, pojawiło się wiele wersji Jordan 11 Bred. Kolejny został wydany w 2008 roku, kiedy Jordan Brand przygotował Countdown Pack jako celebrację historii Air Jordan, aby zbiegać się z 23. rocznicą linii sneakersów. Składa się on z Air Jordan 11 Bred i Air Jordan 12 Taxi, z których oba naśladują wygląd swoich przodków. Kolejne retro, które zostało wyprodukowane w 2012 roku, robi to samo, jest dostarczane w specjalnym pudełku z odważnymi czerwonymi wstawkami z symbolem "XI".

Po tak dużym sukcesie wysokiej wersji AJ11 Bred, Jordan Brand zdecydował się powrócić do niskiej cholewki w 2015 roku. Ten model Jordan 11 Bred Low ma tradycyjny wygląd, szczególnie dzięki czarnemu lakierowanemu skórzanemu błotnikowi. Jego podeszwa zawiera półprzezroczystą czerwoną podeszwę zewnętrzną z czarnymi gumowymi strąkami w pięcie i palcach, wspierającą płytkę z włókna węglowego oraz białą piankę Phylon i amortyzowaną podeszwę środkową Air. Czarna balistyczna siateczka pokrywa cholewkę i język, a nakładka na piętę jest wykonana z czarnej skóry. Wewnątrz wyściółka jest czerwona, a wkładka czarna, ta ostatnia ozdobiona Jumpmanem w kolorze czerwonym, podczas gdy branding na języku zawiera biały tekst i kolejny czerwony Jumpman. Numer 23 na zapiętku jest biały, a miniaturowy czerwony Jumpman znajduje się tuż pod nim na środku nakładki na piętę, aby dopełnić wygląd.

Trzy lata później, w 2018 roku, model AJ11 Bred został zaadaptowany na korki zarówno w wersji High, jak i Low, a w 2019 roku ukazał się model golfowy znany jako Safari Bred. Zarówno korki, jak i buty do golfa mają specjalistyczne podeszwy, te pierwsze z formowanymi kołkami, które mogą być używane do baseballu lub futbolu amerykańskiego, a drugie z czarnymi kolcami, które wyłaniają się z błyszczącej czerwonej podeszwy zewnętrznej. Cholewka obu butów jest podobna do cholewki innych AJ11 Bred, ale Safari Bred ma czarną skórę zamiast siateczki na wierzchu stopy i charakterystyczny biały emblemat liścia na języku. W tym samym roku Jordan Brand powrócił do oryginalnych Air Jordan 11 Bred poprzez kolejną reedycję, która dzieli cechy i kolorystykę Playoffów z 1996 roku.

W 2020 roku kultowy wygląd Jordan 11 Bred został połączony z inną legendarną kolorystyką - wyrafinowaną Concord. Dało to początek AJ11 Concord Bred, sneakerowi, którego podeszwa przypomina półprzezroczystą czerwoną podeszwę zewnętrzną i białą podeszwę środkową Bred oraz błyszczący czarny błotnik i białą cholewkę Concord. Jako low-top, ma małego Jumpmana wyhaftowanego na pięcie, tym razem w kolorze czarnym, a czarna zakładka na pięcie zawiera numer 23 w kolorze czerwonym. Poza czerwonym Jumpmanem na wkładce, wnętrze buta jest całkowicie czarne, a naszywka w podobnym kolorze na środku języka zawiera biały tekst brandingu i kolejne czerwone logo.

Jordan Brand po raz kolejny skupił się na niskich butach Breds w 2021 roku, po pierwsze z czarno-czerwonymi Jordan 11 CMFT. Ten ostatni odcień łączy się z bielą na przerobionej podeszwie zewnętrznej, której niewielka część rozciąga się na białą podeszwę środkową z wytłoczonym Jumpmanem i napisem "Cushlon ZOOM", aby ogłosić obecność wygodnej kombinacji amortyzacji. Jego całkowicie czarna cholewka przechodzi od lakierowanej skóry na błotniku do siateczki na ćwiartce i skóry na pięcie. Czerwone emblematy Jumpman zdobią boczną piętę i język, a czerwone wkładki zawierają kolejnego Jumpmana w kolorze czarnym na lewej stopie i specjalny branding CMFT na prawej. w 2021 roku powrócił także model Low IE Bred w wersji retro, która wygląda bardzo podobnie do wersji z 1996 roku. Jego czarna cholewka łączy nubuk i siateczkę wzdłuż boków z bębnowaną skórą wokół palców i na górze. Czerwony Jumpman znajduje się na czarnym skórzanym języku, a kolejny zdobi czarną wkładkę, podczas gdy ten na środku płytki z włókna węglowego jest biały. Lekka cholewka jest pokryta czerwono-czarnym wzorem w kratkę, a czerwone gumowe strąki podkreślają przód i piętę półprzezroczystej podeszwy zewnętrznej.

rok 2022 przyniósł dwa kolejne CMFT Lows, jedną damską wersję modelu skoncentrowanego na komforcie z czerwonym błotnikiem z lakierowanej skóry, a drugą Concord Bred. Ten ma te same cechy, co inne projekty CMFT i biało-czerwoną podeszwę, jak tradycyjny Bred, ale jego cholewka jest w większości biała, z wyjątkiem lakierowanego skórzanego błotnika i sylwetki Jumpmana na bocznej pięcie i języku. Pomimo tego, że model AJ11 CMFT Bred został wydany dopiero w 2021 roku, został ponownie wypuszczony pod koniec 2023 roku, dając większy dostęp do tej wersji kolorystycznej.

Niezwykła historia stojąca za AJ1 Bred zapewniła jej dziedzictwo jako niezapomnianej kolorystyki, ale Air Jordan 11 wprowadziły zupełnie nowy styl do projektu. Od czasu stworzenia słynnych mistrzowskich butów Jordan w 1996 roku, ich czarno-czerwone odcienie były widoczne w całej gamie modeli, od wysokich po niskie, w stylach dla wszystkich grup wiekowych. Kultowy model Jordan 11 Bred do dziś odciska swoje piętno na kulturze sneakersowej i bez wątpienia będzie to robić z każdym kolejnym wydaniem.

Ranking Jordan 11 Bred
(0)

SPORTSHOWROOM wykorzystuje pliki cookies. O naszej polityce plików cookie.

Kontynuować

Wybierz swój kraj

Europa

Ameryki

Azji i Pacyfiku

Afryka

Bliski Wschód