SPORTSHOWROOM

Filtrowanie przez

  • Kategoria

  • Płeć

  • Marka (Nike)

  • Kolekcja (Blazer)

  • Styl

  • Współpraca (Off White™)

Blazer x Off-White™

Virgil Abloh założył swoją luksusową markę odzieży ulicznej, Off-White™, w 2013 roku, gdy jego duch przedsiębiorczości doprowadził przełomowego projektanta do coraz większego sukcesu. Wyrażając swoją awangardową wrażliwość za pomocą odważnych, odważnych projektów, Abloh zbudował Off-White ™ w jedną z najbardziej cenionych marek modowych na świecie w ciągu zaledwie kilku krótkich lat i wkrótce przyciągnął uwagę innych marek. W 2016 roku Nike skontaktowało się z Abloh w nadziei na wykorzystanie jego kreatywnego geniuszu do ponownego wyobrażenia sobie niektórych z jej tradycyjnych sylwetek. Abloh dorastał jako wielki fan marki obuwniczej i podszedł do współpracy z zadziwiającym entuzjazmem, przerabiając dziesięć sneakersów z katalogu Nike w niecały rok, tworząc kolekcję znaną po prostu jako The Ten. Wśród nich znalazł się pierwszy model Nike Blazer x Off-White™ - nowoczesna wersja klasycznych butów do koszykówki z lat 70-tych.

Model Off-White™ x Blazer Mid został wprowadzony na rynek w 2017 roku wraz z czterema innymi sneakersami, które stanowiły pierwszą połowę The Ten. Zestaw ten, zatytułowany REVEALING, był znany z przystępnego charakteru swoich projektów, z których każdy miał ręcznie wycinany, zrekonstruowany wygląd. W modelu Nike Off-White Blazer przejawia się to w białej skórzanej cholewce, która zawiera intrygujące wycięcia na pięcie i bokach. Urzekające akcenty, takie jak duże czarne swooshe, które opadają wzdłuż boków i nad podeszwą środkową, fluorescencyjna pomarańczowa metka na bocznej pięcie i charakterystyczny tekst na środkowej nakładce, służą podniesieniu rangi tej niezapomnianej kolorystyki Blazer.

Pierwsza kolekcja Nike Off-White odniosła ogromny sukces, a Blazer w szczególności zdawał się przyciągać wyobraźnię entuzjastów sneakersów na całym świecie. W rezultacie Abloh niemal natychmiast rozpoczął pracę nad kilkoma nowymi wersjami Nike Blazer with Off-White™, a w 2018 roku pojawiły się trzy kolejne wersje kolorystyczne. Jednym z nich był element kolekcji odzieży Nike i Abloha Queen, która została stworzona dla supergwiazdy tenisa Sereny Williams. Ten sneaker wykorzystuje elegancko neutralne odcienie, w tym Wolf Grey, Cool Grey i Pure Platinum, i ma te same głębokie czarne szwy, co jego poprzednik. Ma również kolorową podeszwę z gładkim gradientem, który przechodzi przez neonowe odcienie różu, fioletu i błękitu, a jego jaskrawożółty zamek błyskawiczny wyświetla napis "Queen of Queens, NY" jako ukłon w stronę niesamowitej historii Sereny w turnieju tenisowym US Open.

Pozostałe dwie edycje z 2018 roku zostały wydane na czas tegorocznych obchodów Halloween i jako takie mają upiorny motyw. Jedna z nich nosi nazwę All Hallow's Eve i ma jasnobeżową obudowę z żywymi pomarańczowymi kreskami, które przywołują świąteczne tradycje rzeźbienia w dyni. Drugi nosi nazwę Grim Reaper ze względu na zastosowanie znacznie ciemniejszych odcieni czerni i grafitowej szarości na całej cholewce. Te ciemne kolory są równoważone przez białe swooshe, pomarańczową metkę na bocznej pięcie i podobnie kolorowe szwy zdobiące język.

Minęły cztery lata, zanim Off-White™ i Nike powrócili do Blazera, ale to, co para wyprodukowała w 2022 roku, nadało sylwetce zupełnie nowy kierunek. Tworząc Nike Blazer Low x Off-White™, Alboh inspirował się wieloma sportowymi sylwetkami z przeszłości Nike, które połączył w jeden projekt. Zaowocowało to sneakerem z kompozytową zewnętrzną częścią złożoną z pozornie niepowiązanych elementów, nadając mu radykalny, zdekonstruowany wygląd. Jeden z wyróżniających się przykładów tego stylu można znaleźć na podeszwie buta, która łączy teksturowaną gumową podeszwę środkową Blazera z wystającym elementem pięty z TPU zaczerpniętym z Air Terra Humara. Ponadto cholewka jest ozdobiona wyciętymi otworami i kolorowym sznurowaniem, które wije się tam iz powrotem nad górną częścią stopy. W przeciwieństwie do średniej cholewki, ma wąskie szprychy, które przesuwają się po bokach, nie przesuwając się nad podeszwą środkową, oraz tekstylny pasek, który otacza cholewkę i podeszwę środkową. Ta charakterystyczna niska cholewka została wydana w dwóch wersjach kolorystycznych: University Red, z białą skórzaną cholewką, żółtym sznurkiem i żywymi czerwonymi szarfami, oraz Electro Green, której głównie czarna zewnętrzna część ma limonkowo-zielony sznurek, a także niebieskie i turkusowe elementy TPU w pięcie podeszwy.

Przez lata Nike współpracowało z marką modową Off-White™ Virgila Abloha, aby stworzyć wiele przyciągających wzrok sneakersów, ale ich praca nad Nike Blazer x Off-White™ jest jedną z najbardziej znanych do tej pory. Doświadczenie Abloha w projektowaniu i pasja do swojego rzemiosła doprowadziły go do odkrycia Blazer na nowo w niezwykły i nieoczekiwany sposób, a jego innowacyjna reimaginacja przedstawiła sylwetkę całemu nowemu pokoleniu fanów sneakersów i zabezpieczyła dziedzictwo tego skromnego buta.

Ranking Nike Blazer x Off-White™
(0)

SPORTSHOWROOM wykorzystuje pliki cookies. O naszej polityce plików cookie.

Kontynuować

Wybierz swój kraj

Europa

Ameryki

Azji i Pacyfiku

Afryka

Bliski Wschód