SPORTSHOWROOM

Filtrowanie przez

  • Kategoria

  • Płeć

  • Marka (Nike)

  • Linia

  • Kolekcja (Air Max Pulse)

Air Max Pulse

Historia linii Air Max firmy Nike sięga 1987 roku, kiedy to pionierski projektant Tinker Hatfield postanowił po raz pierwszy ujawnić technologię amortyzacji marki. Od tego czasu seria ewoluowała w niewiarygodny i nieoczekiwany sposób, aż do momentu, w którym istnieje ogromny katalog projektów Air do wyboru. Każda generacja otrzymała swój własny model Air Max - późne lata 80. przyniosły fanom sneakersów oryginalne Air Max 1, lata 90. dały im przełomowe projekty, takie jak Air Max 95, Air Max 97 i Air Max Plus, lata 50. eleganckie Air Max 2003 i sportowe Air Max 360, a lata 2010. po raz pierwszy dostarczyły w pełni widoczną warstwę powietrza w postaci podeszwy VaporMax. Następnie, gdy firma wkroczyła w 2020 rok, nadszedł czas na kolejną ewolucję Air Max, która mogłaby zostać przyjęta przez nowe pokolenie fanów sneakersów i spojrzeć wstecz z nostalgią w nadchodzących dziesięcioleciach. Tym butem był Nike Air Max Pulse.

Projektując sneakersy na nową erę, Nike chciało stworzyć coś, co opierałoby się na poprzednich modelach Air Max, ale miało też własną, unikalną tożsamość. Marka dostrzegła również znaczenie zaspokajania potrzeb pokolenia Z, co w świecie rosnącej urbanizacji oznaczało skonstruowanie buta, który miałby wytrzymałość pozwalającą na noszenie go na ulicach współczesnych miast. Musiał on również zapewnić młodzieży lat 2020 przestrzeń do testowania granic mody i definiowania własnego stylu. Aby to zrobić, musiał mieć świetną estetykę stylu życia, która pasowała do ponadczasowego uroku wczesnych sneakersów Air Max.

Aby osiągnąć tak wzniosłe cele, projektanci Nike zwrócili się do Londynu w poszukiwaniu inspiracji. Uosobienie współczesnego miejskiego życia, rozległa stolica Wielkiej Brytanii odegrała również ważną rolę w historii sneakersów Nike, szczególnie dzięki tętniącej życiem undergroundowej scenie muzycznej, która przez lata przyjęła takie projekty jak Air Max 1, Air Max 95 i wiele innych. Czerpiąc inspirację z widoków i dźwięków kultowych londyńskich muzyków i artystów, Air Max Pulse włączył również miejskie otoczenie i brutalistyczną architekturę do swoich wpływów. Chociaż nadało to modelowi Pulse charakterystyczny charakter, jego odniesienia do poprzednich projektów Air Max wyróżniały go jako niekwestionowanego członka tej znakomitej rodziny. Jego pęcherzyk powietrza został zaczerpnięty niemal bezpośrednio z Air Max 270, owijając się wokół pięty w podobny sposób jak sylwetka z 2018 roku, a nawet mając nadrukowany numer tego buta. Choć wyglądał jak jednostka amortyzująca z modelu 270, w rzeczywistości był jego zaktualizowaną wersją. Kolejna ewolucja systemu Air Max, wykorzystała prosty plastikowy klips widoczny na spodzie pięty, aby pomóc zrównoważyć wagę użytkownika bardziej równomiernie na podeszwie i stworzyć płynne przejście między piętą a przednią częścią stopy. W połączeniu z amortyzowaną pianką w przedniej części, stworzyło to bardzo wygodne sneakersy do przemierzania ulic miasta. Oprócz tego wyraźnego podobieństwa do Air Max 270, Pulse dały również bardziej subtelne ukłony w stronę modeli takich jak Air Max Plus. Miał system sznurowania z pętelką i paski odblaskowych elementów 3M porównywalne do tych widocznych na Plusie, a także nowy wygląd brandingu, który naśladował niezapomniane logo TN.

Pomimo tych hołdów dla poprzednich projektów, Air Max Pulse miały swoją indywidualną estetykę, która je wyróżniała. Miał solidną konstrukcję składającą się z wytrzymałego błotnika ze skóry syntetycznej, który unosił się w górę w kierunku pięty, obok bardziej przewiewnej siateczki w stylu retro w górnej części, z plastikową osłoną tworzącą zapiętek dla dodatkowej stabilności. Przednia część podeszwy zewnętrznej ma niezawodną przyczepność Nike Waffle, a uszczelnione próżniowo elementy zapewniają dodatkową ochronę przed zużyciem. Odblaskowe elementy 3M zwiększyły widoczność na swooshu, zapiętku i między sznurowadłami, a branding w stylu TN pojawił się na języku i wkładce. Kolejny nowatorski zestaw tekstów brandingowych został wytłoczony na zapiętku, a napis Air Max został lekko wytłoczony na wkładce - drobny dodatek, który nadał butom ekskluzywny charakter. Co więcej, pierwsze wersje kolorystyczne nawiązywały do tych samych inspiracji muzycznych i architektonicznych, łącząc neutralne jasne i ciemne odcienie z żywymi detalami. Pierwsze Nike Air Max Pulse łączyły biel, Photon Dust i Reflect Silver na większości swojej zewnętrznej części, z czerwonymi akcentami High Voltage zapewniającymi atrakcyjne odcienie koloru. Podobne wersje kolorystyczne pojawiły się później w postaci czarno-białego projektu i modelu Cobblestone, który charakteryzował się bardziej srebrzystymi odcieniami szarości, zgodnie z miejskimi wpływami Pulse.

Model Air Max Pulse został wydany z wielkim entuzjazmem 26 marca 2023 roku. Znany jako Air Max Day wśród społeczności sneakersów, dzień ten został wykorzystany do uczczenia dziedzictwa poprzednich projektów Air Max i wprowadzenia na rynek zupełnie nowych modeli, które nigdy wcześniej nie były widziane, co czyni go idealnym miejscem do zaprezentowania najnowszych butów z tej wyjątkowej linii. Pojawiające się wraz z bardzo oczekiwanymi Air Max 1 '86 Big Bubble, retro detale i charakterystyczny wygląd Pulse, w połączeniu z wykorzystaniem przez markę wpływowych młodych muzyków do promowania sneakera przed jego premierą, zapewniły mu silny wpływ na ten dzień. W ruchu, który odzwierciedlał inspiracje leżące u podstaw projektu Air Max Pulse, Nike wybrał dwóch najwybitniejszych londyńskich artystów undergroundowych, wielokrotnie nagradzaną DJ-kę i autorkę tekstów Nia Archives oraz politycznego rapera Jeshi, aby zbudować więź między fanami sneakersów a butami. W rzeczywistości, kilka tygodni przed oficjalną premierą Pulse, Jeshi został sfotografowany rozdając darmowe pary swoim fanom w sklepie na rogu Soho - modna dzielnica rozrywki działająca jako idealna lokalizacja dla takiej kampanii i zwiększająca profil projektu.

W międzyczasie, w Korei Południowej, popularny zespół K-Pop NewJeans został zaangażowany do modelowania Nike Air Max Pulse, wraz z innymi wydaniami Air Max Day, co podniosło profil sneakersów na bardziej globalną skalę. Założony zaledwie rok wcześniej zespół odniósł błyskawiczny sukces na całym świecie. Zostali nawet nazwani ambasadorami public relations miasta Seul. W połączeniu z nutami hip-hopu i brytyjskiego garażu wmieszanymi w pop i R&B grupy, sprawiło to, że byli idealnymi ludźmi, którzy przemawiali do młodzieży w 2023 roku.

Dzięki tym rekomendacjom buty Nike Air Max Pulse odniosły sukces w momencie premiery, a zaledwie miesiąc później ogłoszono ich pierwszą współpracę. Po raz kolejny Nike zdecydowało się uhonorować wpływy muzyczne stojące za sneakerem, aby przemówić do młodszych pokoleń. Partnerstwo obejmowało DJ-a z LA i influencera mediów społecznościowych Zacka Bialobosa, lepiej znanego jako Zack Bia. Sam należący do pokolenia Z, współpracował już z wieloma popularnymi artystami muzycznymi, w tym Drake'iem i Jackiem Harlowem, zanim został poproszony o współpracę z Nike. Jego projekt Air Max Pulse w dużym stopniu nawiązywał do jego pracy jako DJ-a, charakteryzując się wyglądem zaczerpniętym z wyglądu gramofonu CDJ i ukłonami w stronę wytwórni, której był współzałożycielem, Field Trip Records. Dodatkowa skórzana osłona z zamkiem błyskawicznym pośrodku nadała butowi charakterystyczną estetykę, a jego czarna obudowa z uderzającymi czerwonymi akcentami kontynuowała motyw minimalistycznych schematów kolorystycznych widocznych w kilku pierwszych kolorystykach.

Nike Air Max Pulse pojawiły się w czasie, gdy można było wybaczyć, że Nike nie ma już nic do zrobienia ze swoją dziesięcioletnią linią Air Max. Jednak ich odważny wygląd zapowiadał, że marka zamierza nadal dostarczać młodzieży każdego pokolenia swój własny, unikalny model. Wraz z tym pojawiła się obietnica oryginalnych projektów i trwałe zobowiązanie do ciągłego rozwijania technologii Air Max, aby każda nowa kohorta młodych ludzi mogła cieszyć się miękką amortyzacją i stylowym stylem życia. W Air Max Pulse Nike nie tylko znalazło kolejną sylwetkę definiującą epokę, ale także sneaker, który zapewnił marce miejsce w kulturze młodzieżowej na kolejne pokolenie.

Ranking Nike Air Max Pulse
(0)

SPORTSHOWROOM wykorzystuje pliki cookies. O naszej polityce plików cookie.

Kontynuować

Wybierz swój kraj

Europa

Ameryki

Azji i Pacyfiku

Afryka

Bliski Wschód