SPORTSHOWROOM

  Filtrowanie przez

  • Kategoria

  • Płeć

  • Marka (Nike)

  • Kolekcja (Air Force 1)

  • Model (Type)

  • Styl

  Air Force 1 Type

  Nike Air Force 1 Type jest częścią serii N. 354 - kolekcji modeli stworzonych w celu odzwierciedlenia zdolności Nike do innowacji poprzez uhonorowanie przeszłości i teraźniejszości marki. Jest to Low sneaker wyposażony w znaną z AF1 gumową podeszwę zewnętrzną z koncentrycznym okręgiem przyczepności i podeszwę środkową Air. Poza tymi klasycznymi atrybutami, but jest pełen charakterystycznych detali.

  Duży, kraciasty panel owija się wokół przedniej części stopy, łącząc podeszwę środkową i palce cholewki. W sneakersach takich jak Nike Air Force 1 Type 2 Triple White, odcień tej sekcji pasuje do cholewki, podczas gdy Grey Fog, między innymi, wprowadza odmianę, ponieważ dodany panel w przedniej części stopy jest szary, a cholewka biała. Przesuwając się do tyłu wzdłuż buta, śródstopie i tylne segmenty różnią się z każdej strony. Boczna część śródstopia to solidna sekcja z odręcznym tekstem N. 354, który jest czarny w wersjach z białą cholewką, takich jak Sail Gum, i biały w większości wersji z czarną cholewką, takich jak Black Royal. Nie ma tu swoosha, ale pasek materiału znajduje się nad tym tekstem i przyczepia się bezpośrednio do eyestay, przerywając szwy, które omijają resztę elementu. Ćwierć panel jest również solidny, ale po drugiej stronie paska na pięcie wszystko staje się przezroczyste wzdłuż środkowej części buta. Półprzezroczysty swoosh jest pokryty paskiem materiału oddzielającym środkową i tylną część, podczas gdy szwy są widoczne pod spodem. Puszysty prostokąt o zaokrąglonych krawędziach rozszerza się również z przyśrodkowej strony tuż pod oczodołem, co stanowi ciekawy aspekt projektu.

  Jedną z najbardziej zauważalnych części modelu Air Force 1 Type jest pasek otaczający piętę. Wyłaniający się ze wzmocnionej szczeliny po środkowej stronie, ten elastyczny pasek jest przymocowany za pomocą rzepów i można go regulować, aby zmienić dopasowanie do stóp użytkownika. Jego wewnętrzne działanie można zobaczyć przez przezroczyste sekcje sneakera - cztery kable flywire są widoczne, gdy przemieszczają się od końca paska do śródstopia, gdzie zatapiają się w bucie i owijają stopę tuż pod sznurowadłami. To właśnie za te przewody ciągnie się pasek na pięcie, aby zapewnić dokładne dopasowanie.

  Pluszowy język modelu AF1 Type ma również charakterystyczny wygląd. Jest on usiany okrągłymi wcięciami, z których każde zawiera niewielką perforację pośrodku, zapewniającą doskonałą oddychalność. Występuje również w wielu efektownych kolorach w zależności od projektu; na przykład język w kolorze Summit White ma bogaty odcień niebieskiego. Z tyłu solidna naszywka na piętę nie ma widocznych szwów wzdłuż dolnej krawędzi, pozostawiając miejsce na przejście paska na piętę. W tym miejscu ujawnia się również oryginalny branding modelu Air Force 1 Type - cienki swoosh z rozdwojonym końcem, który wygląda, jakby został narysowany. Pojawia się ponownie na czubku paska na piętę, podczas gdy ostatni mały swoosh jest wytłoczony w górnym rogu języka. Chociaż to ostatnie logo pojawia się subtelnie na tle powierzchni za nim, te na innych częściach buta zwykle mają kolorowy odcień, jak żywy pomarańczowy swoosh na edycji Hyper Crimson.

  Wewnątrz Nike Air Force 1 Type, wkładka wyjaśnia inspirację stojącą za jego rozwojem. Wszystko napisane wielkimi literami, brzmi "Projekt 'AF1-Type' oparty jest na prototypie Nike Air Mowabb z 2001 roku", a kończy się kolejnym naszkicowanym swooshem. Ten końcowy szczegół zawiera esencję projektu N. 354, udowadniając, że model jest prawdziwym hołdem dla eksperymentalnej filozofii projektowania Nike.

  Ranking Nike Air Force 1 Type
  (0)

  SPORTSHOWROOM wykorzystuje pliki cookies. O naszej polityce plików cookie.

  Kontynuować

  Wybierz swój kraj

  Europa

  Ameryki

  Azji i Pacyfiku

  Afryka

  Bliski Wschód