SPORTSHOWROOM

  Filtrowanie przez

  • Kategoria

  • Płeć

  • Marka (Nike)

  • Kolekcja (Air Force 1)

  • Model (Type)

  • Technologia

  • Styl

  • Sport

  • Kolor

  Nike Air Force 1 Type

  19 artykuły

  Wyjątkowy wzór o niezwykłych właściwościach.

  Air Force 1 Type

  Model Nike Air Force 1 Type jest częścią serii N. 354 – kolekcji modeli stworzonych w celu odzwierciedlenia potencjału marki do wprowadzania innowacji poprzez uhonorowanie przeszłości i teraźniejszości Nike. Model ten posiada gumową podeszwę zewnętrzną AF1 o przyczepności opartej na koncentrycznych okręgach oraz podeszwę środkową Air. Poza tymi klasycznymi atrybutami but jest pełen interesujących detali.

  Duży, kraciasty wzór otacza całą przednią część stopy, łącząc podeszwę środkową i nosek cholewki. Patrząc na tył, śródstopie i tylne segmenty różnią się po każdej stronie. Na bocznym śródstopiu znajduje się solidna konstrukcja, która zawiera tekst N. 354 napisany odręcznie, ale brakuje swoosh (charakterystyczna łyżwa Nike). Nad nią znajduje się pasek materiału, który przymocowany jest bezpośrednio do przelotki, przerywając szew, który omija resztę tego elementu. W tym przypadku mamy do czynienia z solidnym panelem, ale po drugiej stronie paska na pięcie, wszystko staje się przezroczyste w środkowej części buta. Półprzezroczysty swoosh jest nałożony na pas materiału oddzielający środkową i tylną część, a pod nim widoczne są szwy. Nadęty prostokąt o okrągłych krawędziach rozszerza się również po stronie środkowej tuż pod przelotką i stanowi ciekawostkę projektową.

  Jednym z najbardziej zauważalnych elementów modelu Air Force 1 Type jest pasek, który otacza piętę. Jest on przymocowany za pomocą rzepa i może być regulowany, aby dopasować go do stopy użytkownika. Jego wewnętrzne działanie można zobaczyć przez przezroczyste części buta — widoczne są cztery linki typu Flywire, które biegną od końca paska do śródstopia, gdzie zagłębiają się w bucie i owijają się nad stopą, pod sznurowadłami, zapewniając ścisłe dopasowanie.

  Miękki, rozciągliwy język AF1 Type również wyróżnia się charakterystycznym wyglądem. Jest on usiany okrągłymi wcięciami, z których każde zawiera maleńką perforację w środku, dzięki czemu zapewnia niesamowitą przewiewność. Znajdująca się z tyłu solidna naszywka na pięcie nie ma widocznych przeszyć wzdłuż dolnej krawędzi, co pozostawia miejsce na przechodzący przez nią pasek na piętę. Tutaj ujawnia się również oryginalny branding Air Force 1 Type — cienki swoosh z rozdwojonym końcem, który wygląda jak narysowany. Pojawia się on ponownie na czubku paska na pięcie, a ostatni mały swoosh jest wciśnięty w górny róg języka.

  We wnętrzu modelu AF1 Type, na wkładce znajduje się wyjaśnienie inspiracji, która stała za jego powstaniem. Wszystko napisane wielkimi literami brzmi “The ‘AF1-Type’ design is based on a prototype Nike Air Mowabb from 2001” (Projekt 'AF1-Type' jest oparty na prototypie Nike Air Mowabb z 2001 roku) i kończy się kolejnym naszkicowanym swooshem. Ten finalny detal zawiera esencję projektu N. 354, udowadniając, że model ten jest prawdziwym hołdem dla przeszłości Nike.

  Ranking Nike Air Force 1 Type
  (0)

  SPORTSHOWROOM wykorzystuje pliki cookies. O naszej polityce plików cookie.

  Kontynuować

  Wybierz swój kraj

  Europa

  Ameryki

  Azji i Pacyfiku

  Afryka

  Bliski Wschód