SPORTSHOWROOM

Filtrowanie przez

  • Kategoria

  • Płeć

  • Marka (Nike)

  • Kolekcja (Air Force 1)

  • Model (SF)

  • Styl

SF Air Force 1

Nike SF Air Force 1 zostały stworzone przez projektanta Nike Sportswear Bena Kirschnera, który postanowił połączyć dwa istniejące modele: Nike Special Forces Boot i Air Force 1. Pierwszy z nich został stworzony z myślą o siłach specjalnych. W związku z tym był to wytrzymały but o zwiększonej trwałości i dodatkowych elementach ochronnych. W międzyczasie koncentryczne oznaczenia uchwytów na bieżniku tego drugiego sprawiają, że jest on odpowiedni do butów. SF Air Force 1 (tutaj SF oznacza Special Field) połączył te wytrzymałe elementy z aspektami stylu życia, aby stworzyć model AF1 przystosowany do użytku w trudnych warunkach pogodowych.

Chociaż nie są tak wysokie jak tradycyjne buty wojskowe, SF AF1 mają wysoki kołnierz, który sięga znacznie powyżej kostki. Pasek na pięcie biegnie od podeszwy środkowej do kołnierza, gdzie kończy się wygodnym ściągaczem. W tym pasku znajdują się trzy pętle, przez które można przewlec dwa regulowane paski na kostkę, aby zapewnić ściślejsze i bezpieczniejsze dopasowanie. Jeden z nich to paracordowy pasek zapinany za pomocą plastikowego klipsa, a drugi to tkany pasek z metalową klamrą z automatyczną blokadą. Ten ostatni ma naszywkę z danymi modelu i napisem "Winterized issue footwear", aby pokazać, że Nike SF Air Force 1 są odporne na warunki atmosferyczne. Ponadto oba paski można usunąć w zależności od preferencji użytkownika. W butach takich jak Triple Black te dwa paski są w tym samym kolorze, co jest prawdą w przypadku większości projektów. Jednak niektóre buty różnią się odcieniem, na przykład Blue Tint, który ma jeden czarny pasek, a drugi w kolorze bladoniebieskim, oraz Camo, którego pasek paracord jest czarny, aby kontrastować z wzorem kamuflażu tkanego obok niego.

Wewnątrz buta znajduje się szeroki klinowy język, który jest połączony z butem od podstawy aż po boki, utrzymując wszystko w izolacji, jednocześnie zapobiegając przedostawaniu się wody i zanieczyszczeń do środka. Posiada również zakładkę, która zapętla się na górze, aby stać się "kieszenią szpiegowską" po wewnętrznej stronie języka. Zainspirowana butami Christiana Bale'a w filmie Rescue Dawn, ta dodatkowa kieszeń jest zabezpieczona rzepem, a także przyciskiem, dzięki czemu jest bezpiecznym miejscem do przechowywania małych przedmiotów.

Cholewka SF AF1 zawiera wysokiej jakości skórzane lub zamszowe nakładki w przedniej i środkowej części stopy, z klasycznymi perforacjami w okolicy palców oraz podwójnymi liniami szwów łączącymi różne segmenty. Tylna część wykonana jest z elastycznej, ale ochronnej siatki balistycznej, pokazującej wojskowe inspiracje. Niektóre projekty, takie jak ciemnozielony Faded Olive, mają jeden odcień we wszystkich tych sekcjach, podczas gdy te, takie jak Desert Ochre, z jasnopomarańczową siateczką i brązowymi skórzanymi panelami, różnią się kolorami, podobnie jak trafnie nazwany Desert Camo. Następnie jest Muslin, który całkowicie miesza design z zamszowym noskiem i płóciennymi sekcjami środkową i tylną. W rzeczywistości istnieje kilka wersji SF AF1, które mają jeden odcień od pięty do palców w całym bucie. Jest odważny niebieski Game Royal, blady bordowy Dusty Peach i ciemnoszary Dust, by wymienić tylko kilka.

Swoosh jest zwykle wykonany z tego samego materiału, co przednia część buta, zaczynając od panelu w śródstopiu, a następnie sięgając do tyłu, aby owinąć się wokół pięty i stać się swooshem po drugiej stronie. Jego krawędzie są proste, bez zwężania się w kierunku wąskiego ogona. Pod przednią częścią znajdują się dwa metalowe otwory wentylacyjne, które wentylują śródstopie przez drobną siateczkę. Tonalnie często pasują one do koloru powierzchni za nimi, jak na przykład w kolorystyce Light Bone, ale w innych mają inny odcień. Na przykład w Laser Orange czarne otwory wentylacyjne spoczywają na uderzającym żółtym tle, podczas gdy na całkowicie białej cholewce Lunar New Year są one złote. Podobne metalowe pierścienie wzmacniają oczka, a metalowe klipsy na sznurowadła, przez które można zawiązać sznurowadła, wystają z górnej części oczodołu.

Oprócz tej wysokiej cholewki istnieją jeszcze dwa inne style SF Air Force 1, z których oba mają podobieństwa, ale także wykazują kilka różnic. Model Mid jest najbliższy pod względem wyglądu, z tym samym siateczkowym panelem na pięcie i skórzanymi lub zamszowymi przednimi segmentami, a także otworami wentylacyjnymi w śródstopiu, wzmocnionymi oczkami i perforowanym noskiem. Tymczasem najbardziej zauważalne różnice to brak bocznych swooshy, para zamków błyskawicznych biegnących równolegle w górę pięty i pojedynczy pasek na kostce. Kołnierz jest również nieco niższy i został spłaszczony. Dopełnieniem wyglądu jest tekst na bocznej pięcie buta, który zaczyna się od słów "Urban Utility Ftwr" i zawiera dalsze szczegóły dotyczące SF Air Force 1 Mid. W niektórych projektach, takich jak Desert Moss, tekst ten wyraźnie się wyróżnia, ponieważ pojawia się w innym kolorze niż zewnętrzny, tutaj czarny na zielonym. Jednak beżowa zewnętrzna część kolorystyki Mushroom jest w tym samym odcieniu co napis, co daje bardziej subtelny efekt. Ten konkretny projekt został wydany w wersji męskiej i damskiej, a nawet jest dostępny dla dzieci - cecha modelu Mid.

Trzeci styl to Nike SF Air Force 1 High, kolejny but o jeszcze wyższym profilu niż pozostałe dwa. Podobnie jak Mid, nie ma on swoosha na bokach i zachowuje klasyczną konstrukcję podeszwy innych AF1, ale poza tym różni się znacznie od obu swoich odpowiedników. Zamiast dwóch zamków błyskawicznych na pięcie, ma jeden z przodu języka i nie ma żadnych sznurowadeł. Środkowa i tylna sekcja zostały połączone w jeden duży kawałek siatki, który zawiera odblaskowy napis Air. Podobnie jak w przypadku innych wersji, różne materiały dają możliwość zastosowania alternatywnych kolorów i wzorów, co jest widoczne w kolaboracji Realtree x SF Air Force 1 Hi, której czarna przednia część stopy silnie kontrastuje z kamuflażem leśnym, który pokrywa tylną część buta. Są też takie, które stawiają na bardziej jednolite cieniowanie, takie jak Rattan, który jest jasnobeżowy na całej powierzchni, oraz Black Gum, który ma monochromatyczną cholewkę. Inne charakterystyczne cechy modelu High to grube sznurowadła przypominające linę, które owijają się wokół goleni i przechodzą przez wydłużony pasek na pięcie, a następnie są zabezpieczone metalowym zapięciem z przodu. Wytrzymałe, trwałe elementy, takie jak te, zapewniają, że model Special Field Air Force 1 emanuje precyzją i wytrzymałością, zachowując jednocześnie przyciągający wzrok wygląd.

Ranking Nike SF Air Force 1
(0)

SPORTSHOWROOM wykorzystuje pliki cookies. O naszej polityce plików cookie.

Kontynuować

Wybierz swój kraj

Europa

Ameryki

Azji i Pacyfiku

Afryka

Bliski Wschód