SPORTSHOWROOM

Filtrowanie przez

  • Kategoria

  • Płeć

  • Marka (Nike)

  • Kolekcja (Air Force 1)

  • Model (PLT.AF.ORM)

  • Styl

Air Force 1 PLT.AF.ORM

Nike Air Force 1 PLT.AF.ORM to Low buty, które zostały stworzone jako model dla kobiet. Wykorzystuje inny kształt cholewki, która zwęża się bardziej w kierunku palców, zapewniając lepsze dopasowanie. Jego najbardziej widoczną cechą jest wzmocniona podeszwa środkowa, która wznosi się w miarę zbliżania się do pięty w dwóch rozwidlonych warstwach ułożonych jedna na drugiej, zapewniając amortyzację zwiększającą miękkość i wygodę, a także dodatkową wysokość. Pomiędzy dwoma warstwami znajduje się głęboki rowek z wytłoczonym dużym napisem Air między dwiema grubymi, podniesionymi liniami, z których jedna owija się wokół pięty. Pod stopami okrągłe wgłębienia, które są szerokie i głębokie, przeplatają się z płytkimi, wąskimi, tworząc wzory bieżnika w podeszwie zewnętrznej, nadając jej klasyczną przyczepność AF1. Wracając do podeszwy środkowej, szew na jej górnej krawędzi otacza tylko czubek buta, kończąc się tuż pod oczodołem, gdzie przedłużona podeszwa środkowa zaczyna się wyginać w górę.

Na cholewce modelu Air Force 1 PLT.AF.ORM zmieniono rozmieszczenie szwów i różnych skórzanych nakładek, przy czym środkowy panel śródstopia znajduje się na tym samym poziomie co tylna część i jest z nią połączony za pomocą zygzakowatych szwów. Tymczasem boczne śródstopie i tylne panele zostały podzielone poziomo na dwie części przez wycięcie, które rozciąga się wzdłuż górnej części swoosha, aż do zakładki na piętę. W butach takich jak Triple White wycięty panel i swoosh są w tym samym odcieniu, podczas gdy w butach takich jak Fossil kolory są różne - biały na swooshu i beżowy na wycięciu. Kilka szerokich szwów mocuje eyestay do segmentu tylnej części stopy, a krótki szew otoczony przerywanymi liniami łączy dwie połówki tego panelu na środku pięty.

Po stronie bocznej długi, elegancki swoosh został przesunięty do przodu, zaczynając się tuż za palcami, a następnie zanurzając się poniżej linii podeszwy środkowej i kończąc się poniżej zapiętka. Z kolei przyśrodkowy swoosh zaczyna się bardziej z tyłu, wokół śródstopia, jeden koniec znika pod skórzanym panelem w przedniej części stopy, a drugi pod zapiętkiem. Staranne przeszycia wyznaczają linię w poprzek przyśrodkowego swoosha, odchodząc od jego dolnej krawędzi tuż za szwem między śródstopiem a tylnymi panelami, a następnie przechodząc na zakładkę pięty, aby pokazać, gdzie swoosh będzie kontynuowany. Wydłużona końcówka na przednim końcu każdego swoosha przesuwa się pod falistą krawędzią eyestay, ale szwy utrzymujące każdy z nich na miejscu zachowują klasyczny kształt logo.

Oprócz tych bardziej jawnych zmian, Nike Air Force 1 PLT.AF.ORM ma wiele subtelnych kreatywnych akcentów. Po pierwsze, w odległości kilku milimetrów od dolnej części powiększonej zakładki na piętę znajduje się schludny rząd szwów, z którego wystaje niewielki płat skóry. Gdzie indziej, klasyczny dubrae, który zwykle występuje w błyszczącym srebrze, zdobi koniec sznurowadeł. Ma elegancką prostokątną kompozycję na całej gładkiej metalowej powierzchni, z małym swooshem w górnym rogu. Poniżej, tekst AF1 został wyszyty w przedniej części eyestay, co jest charakterystyczne dla innych elementów brandingowych, które pokrywają AF1 PLT.AF.ORM. Napis Nike Air jest wyhaftowany na zapiętku i języku, a wkładka honoruje datę premiery oryginalnych Air Force 1 poprzez schludny tekst "AF1.EST.1982". Podczas gdy w niektórych wersjach, takich jak głównie czarna kolorystyka Anthracite, branding ten pasuje do odcienia cholewki, w edycjach takich jak Coral Chalk oba elementy różnią się kolorem, w szczególności ta iteracja prezentuje jasnoróżowy haft na białym tle. Są też buty, których wkładki mają bardziej unikalną dekorację, w tym charakterystyczną grafikę na "Smiley" PLT.AF.ORM LV8 i stonowany model Oil Green, którego bogaty zielony napis Nike znajduje się nad prostym swooshem na pięcie, wkładce i języku. Wreszcie, we wszystkich edycjach, pole palców zawiera zestaw drobnych perforacji w piramidalnym wzorze, który wskazuje na przód stopy, zwieńczając damskie sneakersy pełne intrygujących detali.

Ranking Nike Air Force 1 PLT.AF.ORM
(0)

SPORTSHOWROOM wykorzystuje pliki cookies. O naszej polityce plików cookie.

Kontynuować

Wybierz swój kraj

Europa

Ameryki

Azji i Pacyfiku

Afryka

Bliski Wschód