SPORTSHOWROOM

Filtrowanie przez

  • Kategoria

  • Płeć

  • Marka (Nike)

  • Kolekcja (Air Force 1)

  • Model (Fontanka)

  • Styl

Air Force 1 Fontanka

Zainspirowany europejską kulturą rave, model Nike Air Force 1 Fontanka jest mile widzianym dodatkiem do kolekcji AF1. Zaprojektowana specjalnie dla kobiet dolna połowa buta jest dość masywna, z lekko podniesioną podeszwą środkową, która ma płaską krawędź i głębokie wcięcie w miejscu, w którym styka się z cholewką, nadając jej bardziej wyrazisty wygląd. Rowek wzdłuż górnej części podeszwy środkowej nie ma szwów, a pięta zawiera cegłę miękkiej pianki React, zapewniającej komfort i zwrot energii. Czasami, jak w przypadku Triple White, ten blok pianki ma ten sam odcień co podeszwa środkowa, ale w wersjach takich jak Phantom jest inny. W rzeczywistości ta kolorystyka ma dwie formy; w jednej pianka React jest czerwona, a podeszwa biała, podczas gdy w drugiej pianka jest szara, a podeszwa środkowa beżowa. Prostokątna sekcja z wciętymi ukośnymi liniami zdobi obszar między śródstopiem a przodostopiem, tworząc subtelny efekt. Chociaż większość projektów ma podeszwę środkową w jednym odcieniu, istnieje kilka wybranych modeli, które zmieniają cieniowanie za pomocą tych linii. Jednym z godnych uwagi przykładów są jaskrawozielone paski w kolorystyce Have A Good Game. We wszystkich modelach Fontankas linie te pasują do konstrukcji podeszwy zewnętrznej poniżej, gdzie występy wokół jej krawędzi są ustawione bliżej siebie w celu kontynuacji efektu. Pod spodem podeszwa została podzielona na środku, z jedną stroną przesuniętą nieco do przodu, aby ustanowić wyraźny podział między dwiema połówkami. Oznacza to, że część podeszwy zewnętrznej, która zakrzywia się z tyłu, a nie pozostaje prosta, wystaje poza podeszwę środkową.

Na górze znajduje się również szereg atrakcyjnych elementów konstrukcyjnych, które definiują Air Force 1 Fontanka, z których jednym są nietypowo ukształtowane sekcje z prawdziwej i syntetycznej skóry. Oprócz klasycznych paneli na przodostopiu, śródstopiu i pięcie, eyestay ma dodatkową warstwę, która zaczyna się od drugiego oczka głównego. Następnie rozciąga się poza najwyższe oczko, kończąc się skrzydlatą krawędzią. Mały kawałek materiału wystaje pomiędzy tymi dwiema warstwami wokół środka sznurówek, wyglądając prawie jak przedłużenie swoosha, którego prawie dotyka. W sneakersach takich jak Archeo Pink, wszystkie trzy sekcje eyestay są w tym samym odcieniu - tutaj jest to atrakcyjny różowy róż - podczas gdy inne, takie jak kolorystyka Flowers, która ma mały żółty element zaklinowany między białą górną warstwą a kwiecistym dolnym panelem, wykorzystują różne kolory.

Każdy boczny swoosh ma drugą warstwę, która biegnie wzdłuż jego dolnej połowy i przecina środek logo. Sneakersy takie jak Sesame mają ten sam kolor i materiał na obu częściach swoosha, podczas gdy inne dodają wariacje w kolorze i fakturze dzięki zastosowaniu alternatywnych materiałów, takich jak zamsz i skóra syntetyczna w różnych odcieniach. Na przykład, wersja Rattan ma rdzawo-pomarańczowy zamsz na głównej części swoosha i brązową skórę na dodatkowej części.

Język został również podwojony i zawiera trzy swooshe Nike - branding specjalnie nadany AF1 Fontanka. Najczęściej stosowanym schematem kolorów w tym trio logo jest czerwony po lewej stronie, następnie niebieski pośrodku, a następnie zielony po prawej stronie, jeśli spojrzeć na but z przodu. Formację tę można zobaczyć na sneakersach takich jak Pearl White i University Blue, które są niebieskie od pięty do palców i od góry do dołu. Dla kontrastu, wielokolorowy Doernbecher jest jednym z kilku projektów, które mają inną formację - w tym przypadku niebieską, białą i czerwoną. Panel pięty został podzielony na trzy segmenty, większy pośrodku otoczony dwiema węższymi sekcjami, czasami w innym kolorze lub materiale, jak w modelu Tortoise Shell, którego panel pięty ma czarną dmuchaną skórę po bokach i błyszczącą skórę żółwia pośrodku.

Dynamiczne zygzakowate szwy łączą te różne części, ujawniając kolejną cechę, która podkreśla styl tego modelu: misterne szwy narysowane w nietypowych wzorach na całej cholewce. Dwa rzędy szwów omijają obwód palców, a następnie krzyżują się ze sobą i przechodzą od nakładki do sekcji poniżej, a następnie z powrotem. Dodatkowa nić jest również wpleciona w śródstopie i pośrodku swoosha. Perforacje na palcach w tym damskim modelu są ułożone w losowy wzór, tworząc idiosynkratyczną estetykę, która podsumowuje dziwaczne Nike Air Force 1 Fontanka.

Ranking Nike Air Force 1 Fontanka
(0)

SPORTSHOWROOM wykorzystuje pliki cookies. O naszej polityce plików cookie.

Kontynuować

Wybierz swój kraj

Europa

Ameryki

Azji i Pacyfiku

Afryka

Bliski Wschód