SPORTSHOWROOM

  Filtrowanie przez

  • Kategoria

  • Płeć

  • Marka (Nike)

  • Kolekcja (Air Force 1)

  • Model (Shell)

  • Technologia

  • Styl

  • Sport

  • Kolor

  Nike Air Force 1 Shell

  7 artykuły

  Stylowy but, który chroni przed deszczem i śniegiem.

  Air Force 1 Shell

  Nike Air Force 1 Shell to ochronne buty przeznaczone do zimowych spacerów. Zainspirowana sezonową odzieżą wierzchnią cholewka jest wykonana z syntetycznego, wodoodpornego materiału typu Shell, dzięki czemu doskonale nadaje się do chodzenia po śniegu. Pod spodem znajduje się podeszwa środkowa Air i gumowa podeszwa zewnętrzna, z tradycyjnym koncentrycznym okręgiem AF1, który pozwala użytkownikowi zachować przyczepność w śliskich warunkach. Podeszwa środkowa wykonana z materiału Sherpa ociepla dolną część stopy, zapewniając izolację przed zimnem.

  Tuż nad podeszwą środkową, tkana nylonowa osłona przeciwbłotna otacza całą stopę, a jej końce spotykają się na szwie w środkowej części stopy. Na cholewce pasma przeszyć wyznaczają różne segmenty tworzące klasyczne AF1, ale nie ma między nimi żadnych nakładek. Diagonalne linie przeszyć zdobią górną część obrzeża, które jest podniesione ponad kostki, a kolejne pasma przesuwają się w górę pod kątem od śródstopia w kierunku pięty. Te ostatnie linie zatrzymują się, gdy spotykają się z misternym paskiem na pięcie — szerokim pasem materiału z dodatkowymi przeszyciami, na przykład zygzakiem utkanym na środku i krzyżowym wzorem pudełkowym naszytym na dole.

  Do pionowego paska na pięcie pasuje drugi, podobny, który biegnie w górę języka. Ten ma trzy pętle w pobliżu czubka, przez które można przewlec elastyczne sznurówki. Sznurówki te znikają w obrzeżu na górze przelotki, dzięki czemu Air Force 1 Shell można ściągnąć za pomocą kombinacji paska ściągającego na języku i tygla wystającego z pięty, zamiast tradycyjnego wiązania. Sama przelotka nakłada się na resztę cholewki i charakteryzuje się haftowanymi pierścieniami wokół każdego oczka. Podobne haftowane pierścienie otaczają otwory na sznurówki na pięcie i języku, a także dwa imitujące wentylację porty w środkowej części stopy, które imitują perforacje, ale w rzeczywistości są zamknięte, aby zapobiec przedostawaniu się wody do buta. Jest tam również dodatkowa osłona zasłaniająca boczny zestaw otworów, która jest ozdobiona ukośnym szwem.

  Air Force 1 Shell jest ozdobiony własnym specjalnym zestawem elementów brandingowych, takich jak swoosh (charakterystyczna łyżwa Nike), który jest nadrukowany na bocznej stronie, ale nie na przyśrodkowej. Jest też metka z napisem "AF1" wyłaniająca się zza bocznej krawędzi przelotki, a na przyśrodkowej flance znajduje się wyjątkowa naszywka przymocowana zygzakowatym szwem na wysokości nieco ponad kostką. Zawiera ona trzy zestawy tekstów, które opowiadają historię AF1. Pierwszy ma słowa "Nike AF1 1982", upamiętniając rok, w którym wydano pierwszy w tej kultowej linii. Drugi zawiera zestaw współrzędnych 45.4871'N, 122.8037'W, które wyznaczają punkt na Southwest Farmington & Hall, skrzyżowaniu w centrum Beaverton w pobliżu siedziby Nike. Jednak to ostatni element jest najbardziej zaskakujący. Widnieje na nim napis "94FT X 50FT" i znajduje się obok małego swoosha. Nie są to przypadkowe wartości, ale wymiary boiska do koszykówki w NBA, co jest ukłonem w stronę sportowych korzeni AF1. Ten drobny szczegół pokazuje, że choć Air Force 1 Shell jest butem zimowym, to nadal czerpie garściami ze swojego legendarnego pierwowzoru.

  Ranking Nike Air Force 1 Shell
  (0)

  SPORTSHOWROOM wykorzystuje pliki cookies. O naszej polityce plików cookie.

  Kontynuować

  Wybierz swój kraj

  Europa

  Ameryki

  Azji i Pacyfiku

  Afryka

  Bliski Wschód