SPORTSHOWROOM

Jordan 1 High x Off-White™

"Chicago"

AA3834-101

Jordan 1 High x Off-White™ AA3834-101 01
Jordan 1 High x Off-White™ AA3834-101 02
Jordan 1 High x Off-White™ AA3834-101 03
Jordan 1 High x Off-White™ AA3834-101 04

Przejdź do

  • Nike

Jordan 1 High x Off-White™ to zdekonstruowana przez Virgila Abloha wersja klasyka z lat 80-tych, która przyjmuje znajome odcienie kultowej kolorystyki Chicago. Podczas gdy większość elementów buta została w jakiś sposób zmieniona, podeszwa zewnętrzna Varsity Red jest taka sama, zachowując okrągłe formacje przyczepności pod przednią częścią stopy, aby umożliwić łatwe skręty i zwroty, a także wypustki pod piętą, które ułatwiają solidne osadzenie stopy. Ma również znajomą białą podeszwę środkową, choć ta ma grube czarne napisy, które przeliterowują słowo "Air" na bocznej stronie, aby wskazać użycie tej sprężystej amortyzacji w środku.

Tymczasem cholewka została wyposażona w szereg charakterystycznych elementów, które nadają temu chicagowskiemu projektowi silny charakter. Białe odcienie wypełniają pole palców i panele śródstopia, ale podczas gdy środkowy bok ma gładką skórę, boczny ma cienką siatkową tkaninę przed trójkątem z białawego materiału, który łączy się z białą skórą na pięcie. Pudełko na palce jest wykonane z tego samego materiału co boczny bok, z małymi wgłębieniami nadal widocznymi jako typowe perforacje AJ1. Wokół niego znajduje się skórzany błotnik w kolorze Varsity Red, który łączy się z parą dodatkowych nakładek na tylnej krawędzi. Sięgają one w górę od podeszwy środkowej, aby spocząć nad dolną częścią eyestay, gdzie zostały pozostawione bez szwów, aby lekko unosiły się nad nią. Ten sam efekt został również osiągnięty na kołnierzu Varsity Red, który ma podwójne linie małych otworów, aby pomieścić czarną nić, którą można znaleźć na innych nakładkach, tylko że są one puste.

W dolnej części pięty można zobaczyć więcej odcieni Varsity Red w półokrągłej części, która wydaje się być odcięta od nakładki nad nią. Pozostawiony materiał mocno wspiera piętę, podobnie jak czarny, wysoko wycięty kołnierz chroni kostkę. Odsłonięta pianka wyścieła górną część kołnierza i języka, dodając efekt ręcznego wykonania do wielu innych zdekonstruowanych elementów buta, a podwójna linia szwów Varsity Red sięga od jednej strony białego języka do drugiej. Po jego bocznej stronie znajduje się biała metka z tekstem Nike Air w tym samym odważnym odcieniu czerwieni. Wewnętrzna wyściółka jest czarna, a wkładka biała, z większą ilością czarnego brandingu na jej powierzchni, tym razem nawiązującego do Off-White ™ poprzez skrzyżowane logo marki. Obok znajduje się czarny prostokąt z napisem "The Ten" w nawiązaniu do oszałamiającej kolekcji sneakersów zaprojektowanych przez Abloha w jego pierwszej współpracy z Nike.

Więcej efektów brandingowych jest wyświetlanych na zewnątrz, niektóre podobne do tych na innych sneakersach AJ1, inne unikalne dla partnerstwa Off-White™. Na bocznym kołnierzu znajduje się para czarnych skrzydeł Air Jordan, a sznurowadła, których jest kilka różnych zestawów kolorystycznych, mają nadrukowany napis "Shoelaces" ulubioną czcionką Helvetica Abloha. Ten układ tekstowy pojawia się ponownie na środkowej ścianie bocznej, która zamiast swoosha zawiera cztery linie czarnego tekstu wyszczególniającego zaangażowane firmy, nazwę buta, lokalizację siedziby Nike i rok 1985 - datę premiery oryginalnych Air Jordan 1. Na bocznym boku znajduje się swoosh wykonany z gładkiej czarnej skóry. Podobnie jak owijka kołnierza, został on pozostawiony pływający i jest przymocowany tylko żywą niebieską nicią z przodu i na końcu. Poniżej tego ostatniego zestawu szwów znajduje się charakterystyczna pomarańczowa metka, a markowa czerwona opaska na suwak dopełnia ten przyciągający wzrok sneaker kolejnym stylowym detalem Off-White ™ i Abloha.

SPORTSHOWROOM wykorzystuje pliki cookies. O naszej polityce plików cookie.

Kontynuować

Wybierz swój kraj

Europa

Ameryki

Azji i Pacyfiku

Afryka

Bliski Wschód