SPORTSHOWROOM

Jordan 5 OG

"Black Metallic"

845035-003

Jordan 5 OG 845035-003 01
Jordan 5 OG 845035-003 02
Jordan 5 OG 845035-003 03
Jordan 5 OG 845035-003 04

Przejdź do

  • Nike

Ten elegancki model Jordan 5 OG jest wiernym odwzorowaniem tradycyjnej kolorystyki Black Metallic, która została po raz pierwszy wydana w 1990 roku. W związku z tym jest on zbudowany na gumowej podeszwie zewnętrznej, która przechodzi od niebieskiej, półprzezroczystej części pięty do nieprzezroczystej czarnej części śródstopia i z powrotem do innego częściowo przezroczystego elementu poniżej przedniej części stopy. Każdy z półprzezroczystych obszarów jest wyłożony jodełkowym wzorem zapewniającym doskonałą przyczepność, podczas gdy czarna część ma dwie podłużne wypustki wytłoczone po bokach i wytłoczony tekst Nike na środku. W międzyczasie palce są również czarne, a ciemny Jumpman można dostrzec za przezroczystą gumą w przedniej części stopy.

Podeszwa środkowa z poliuretanu w dwóch czarnych warstwach spoczywa na podeszwie zewnętrznej, zapewniając komfort i przyczepność. Dzieje się tak dzięki amortyzacji Air, którą można zobaczyć przez prostokątne okienko po obu stronach pięty podeszwy środkowej. Poszarpane zęby rekina dodają dynamicznej krawędzi do struktury, przecinając się tam iz powrotem za bocznym przodostopiem, z tylko jednym trójkątnym elementem po stronie przyśrodkowej. Każdy z nich jest ozdobiony białym kolorem z drobnymi czarnymi plamkami, co stanowi intrygujący detal.

Cholewka powraca do całkowicie czarnej konstrukcji, a jej gładka nubukowa powierzchnia tworzy warstwę spodnią na przedniej części stopy i wokół kołnierza oraz nakładki na palcach, ćwiartce i pięcie. Białe wstawki z TPU zdobią każdy bok, a ich siatka otworów pozwala stopie oddychać, jednocześnie wprowadzając atrakcyjny kontrast tonalny do ścian bocznych. Kolejny z tych paneli pojawia się w dolnej części języka, za czarnymi sznurowadłami, które przechodzą przez czarne oczka z TPU osadzone w każdej ćwiartce panelu i przedniej części kołnierza. Są one solidnie zabezpieczone u góry plastikową blokadą sznurowadeł z przezroczystą obudową zewnętrzną i przełącznikiem Fire Red pośrodku.

Bardziej promienne efekty ognistej czerwieni pojawiają się na wkładce, na której nadrukowano biały branding Nike Air, oraz z tyłu języka, którego czarna powierzchnia ma białą naszywkę z ognistoczerwonym tekstem Air Jordan. Reszta wnętrza jest pokryta miękkim czarnym materiałem, a zewnętrzna część kołnierza wystaje ponad każdą kostkę, aby zapewnić dodatkową ochronę, przy czym strona przyśrodkowa unosi się nieco wyżej niż boczna. Poniżej, na środku zapiętka o falistych krawędziach znajduje się logo Nike Air w nieskazitelnie białym hafcie. W innych miejscach najjaśniejszy i najbardziej przyciągający wzrok detal buta został zarezerwowany dla języka, którego górna powłoka jest wykonana z odblaskowego materiału Metallic Silver, który świeci pod światło. Wreszcie, logo Fire Red Jumpman zostało wplecione przez jego środek, zapewniając kolorowe zakończenie tego klasycznego sneakera Air Jordan 5.

  • Płeć Mezczyzni
  • Marka Jordan
  • Kolekcja 5
  • Kod stylu 845035-003

SPORTSHOWROOM wykorzystuje pliki cookies. O naszej polityce plików cookie.

Kontynuować

Wybierz swój kraj

Europa

Ameryki

Azji i Pacyfiku

Afryka

Bliski Wschód