SPORTSHOWROOM
  adidas Ozweego

  Filtrowanie przez

  • Kategoria

  • Płeć

  • Marka (adidas)

  • Linia

  • Kolekcja (Ozweego)

  • Model

  • Rozmiar

  • Kolor

  • Wydanie

  • Sport

  adidas Ozweego

  adidas Ozweego

  287 artykuły

  Ten but do biegania z końca lat dziewięćdziesiątych doskonale uosabia estetykę grubego trenera.

  Ozweego

  Linia Ozweego, zwana potocznie "Weegz", rozpoczęła swoją działalność w lipcu 1996 roku od modelu Ozweego 1, w którym zastosowano technologiczną podwójną kombinację elastycznej wyściółki adiPRENE pod przednią częścią stopy i łuku Torsion, który nadał butowi sprężystość i strukturę. Ta kombinacja sprawiła, że but został szybko przyjęty przez biegaczy wszystkich stylów i poziomów.

  W 1997 roku pojawił się model Ozweego 2 z przeprojektowaną cholewką i tą samą reaktywną technologią adiPRENE, którą zastosowano w pierwszym projekcie.

  W 1998 roku pojawił się model Ozweego 3. W tym modelu wprowadzono wiele nowych rozwiązań, w tym technologię Torsion w podeszwie środkowej i inną konstrukcję okularów, która poprawiła dopasowanie buta. Większa powierzchnia siateczki zastąpiła niektóre nakładki z poprzedniego modelu, a także adiPRENE w pięcie i adiPRENE+ w przedniej części stopy. To ulepszenie naprawdę zwiększyło doznania użytkownika, a zwrot energii wyniósł 67%. Nowatorskie, zakrzywione wzory, które przepływają przez oddychającą siateczkę i skórzane błotniki od kostki do palców, spodobały się artystom i muzykom końca lat 90.

  W latach '99 i '00 Ozweego 4 próbował połączyć wszystkie najbardziej lubiane aspekty pierwszych trzech modeli, przynosząc ze sobą ciężką, siatkową podeszwę i estetykę Y2K. Ozweego 5, rzadko spotykany but, został wprowadzony z trzonem przypominającym Climacool i wytłoczonymi plastikowymi owijkami z opływowymi konturami, nałożonymi na lekką siateczkę. Ozweego Millenium był grubszy niż kiedykolwiek, a srebrne akcenty dodały mu pozaziemskiego charakteru i stały się punktem odniesienia dla przyszłych kolaboracji.

  Po premierze modelu Millennium adidas zaprzestał wydawania nowych modeli Ozweego i, poza jednym mało znanym modelem dla kobiet, powoli odchodził w zapomnienie w latach 2000.

  Jednak kilka lat później Raf Simons ponownie rozbudził zainteresowanie kolekcją, wypuszczając przełomowy but Ozweego 3 x Raf Simons. Było to w 2013 roku, czyli dwadzieścia lat od premiery pierwszego Ozweego i piętnaście od modelu 3. Wykorzystano w nim krągłe wzornictwo z końca lat 90. i przełożono je na dwutonową kolorystykę, udoskonalając projekt, ale zachowując najważniejszy, gruby wygląd.

  Współpraca z Raf Simonsem była oznaką zmieniającej się kultury mody. Największe magazyny modowe określiły go mianem trampka maksymalistycznego ruchu modowego lat 90-tych, który rozwinął się później i zdominował późne lata 2010.

  W 2019 roku, podążając za odrodzeniem Rafa i zmieniającymi się postawami, adidas wypuścił powtórkę Ozweego 3, która pozostała wierna cechom zamszu, siateczki i TPU oryginału i jest produkowana do dziś. Dzięki tym samym technologiom adiPRENE i adiPRENE+, które zapewniają amortyzację i nietypową klatkę sznurowania, uaktualnienie nawiązuje do wersji Rafa Simonsa, dodając wystającą syntetyczną rurkę w pięcie.

  Pod koniec lat dziewięćdziesiątych linia Ozweego była jednym z najbardziej eksperymentalnych, futurystycznych i odważnych projektów na rynku. Każde wydanie wywoływało entuzjazm i podniecenie zarówno u starych, jak i nowych fanów. Od tamtej pory ta kultowa sylwetka odradza się i wymyśla na nowo, i choć czas płynie, a projektanci przychodzą i odchodzą, to zawsze pozostanie ona nieskazitelnie Ozweego.

  Ranking Adidas Ozweego
  (0)

  SPORTSHOWROOM wykorzystuje pliki cookies. O naszej polityce plików cookie.

  Kontynuować

  Wybierz swój kraj

  Europa

  Ameryki

  Azji i Pacyfiku

  Afryka

  Bliski Wschód