SPORTSHOWROOM

Nike

Air Force 1 Low x Billie Eilish

Niezapomniany sneaker, którego wygląd pasował do jego enigmatycznego projektanta.

Air Force 1 Low x Billie Eilish
© Nike

Prawdziwa fanka sneakersów

Przez lata Billie Eilish zyskała reputację koneserki sneakersów, pojawiając się na swoich koncertach w rzadkich butach najlepszych marek modowych. Na przykład w kwietniu 2022 roku wystąpiła na festiwalu Coachella w parze PSNY x Nike Air Force 1, co nie pozostało niezauważone przez miłośników sneakersów. Mniej więcej w tym samym czasie wypuściła własne Air Force 1 High, aby nawiązać do swoich dwóch projektów Air Jordan z poprzedniego roku. Zaledwie miesiąc później fani po raz pierwszy zobaczyli kolejną kolaborację Air Force 1 x Billie Eilish. Po raz kolejny wniósł on buntowniczego ducha gwiazdy muzyki do jednej z najbardziej znanych sylwetek Nike - Air Force 1 Low.

© Nike

Wczesne, ale dogłębne spojrzenie

19 maja 2022 roku w sieci po raz pierwszy pojawił się zestaw pięciu zdjęć nowo powstałego buta. Zamiast zdradzać tylko kilka aspektów projektu, obrazy te przedstawiały go pod kilkoma różnymi kątami, dając wyraźny widok na wiele jego charakterystycznych cech. Miały monochromatyczną cholewkę Mushroom, podobnie jak jeden z jej modeli High, z cholewką, która łączyła miękką warstwę nylonu z mozaiką losowo ukształtowanych kawałków skóry. Pojawiło się również zbliżenie na koronkowe zapięcie, na którym wytłoczono słynne logo Billie Blohsh, wraz ze zdjęciami klasycznej naszywki na języku i panelu pięty, a także podwójnej piankowej wkładki. Krążyły również plotki, że na wkładce pod podeszwą nadrukowano sekretny tekst piosenki. Później okazało się to prawdą, ponieważ słowa "It's hard to stop once it starts" można było odkryć, usuwając je. Ten sam tekst znajdował się również na spersonalizowanych pudełkach, w których buty były dostarczane, podobnie jak wspomniane wcześniej logo.

© Nike

Billie powraca

Po tym, jak te wcześniejsze zdjęcia stały się dostępne, zostały udostępnione daleko i szeroko, co doprowadziło do narastania szumu, w którym fani sneakersów i zapaleni zwolennicy młodej piosenkarki spekulowali, kiedy będą mogli zdobyć swoją parę. Niektórzy sugerowali, że premiera może nastąpić już we wrześniu tego roku, ale musieli czekać dłużej, aby zobaczyć kolejne ogłoszenie. W końcu nadszedł 30 listopada 2022 roku, kiedy zarówno Nike, jak i Billie opublikowali podobne posty na swoich stronach na Instagramie. Na stronie Nike pojawiło się proste wideo z montażem Billie, z jej zbliżeniami, a także kolorystykami Mushroom i Sequoia, które miały zostać wydane. W tle leciała minimalistyczna muzyka, a film pokryty był ziarnistą teksturą, tworząc senną, nostalgiczną atmosferę. Na koniec na ekranie pojawił się charakterystyczny tekst Billie Eilish, a po nim swoosh Nike. Komentarz zaczynał się od słów "Billie powraca", co oznaczało, że nie była to jej pierwsza współpraca z Nike, a następnie "A kolejna współpraca z Air Force 1 to dopiero początek", co wskazywało, że nie będzie to również jej ostatnia. Opisano również "patchworkową mozaikową cholewkę buta, która doskonale łączy innowacyjny styl @billieilish z odzyskanym materiałem z jej poprzedniego wydania AF1", nadając "świeży wygląd klasycznemu butowi". Co ważne, ci, którzy czekali na szczegóły dotyczące daty premiery, otrzymali datę - 14 grudnia w aplikacji SNKRS. Tymczasem post Billiego zawierał jedno zdjęcie i dwa krótkie filmy z tej samej sesji zdjęciowej. Pokazywały one tylko kolorystykę Mushroom, a jej komentarz był bardzo skoncentrowany na zrównoważonym aspekcie buta - "Uwielbiam to, że mogliśmy wykorzystać resztki materiału z mojej premiery AF1 High do stworzenia tego buta i jestem bardzo zadowolona z tego, jak wyszło".

© Nike
© Nike

Tworzenie lepszego świata

Te dwa posty zostały powiązane ze sobą w bardziej oficjalny sposób za pośrednictwem strony newsroomu Nike, która po raz kolejny podkreśliła wykorzystanie "resztek materiałów z wcześniejszej współpracy artystki AF1 High" jako odzwierciedlenie "wspólnego zaangażowania Nike i Eilish w podejmowanie działań na rzecz tworzenia lepszego świata". Wspomniano również, że but był częścią "obchodów 40-lecia Air Force 1" Nike, aby odzwierciedlić "jak sylwetka stała się płótnem kreatywności dla wielu pokoleń". Zawierał bezpośredni cytat z Eilish wyjaśniający jej pragnienie, aby but "opowiadał historię" o tym, jak ważny jest recykling i dbanie o planetę. Na dole strony wideo i zdjęcia z postów na Instagramie można było znaleźć pod linią informującą o datach premiery sneakersów - 13 grudnia na stronie Billie i 14 grudnia na całym świecie.

© Nike

Zbliżanie się do premiery

Gdy zbliżały się te daty, Nike po raz ostatni promowało buty na swojej stronie na Instagramie, publikując serię zdjęć z poprzedniej sesji zdjęciowej wraz z kolejnym krótkim filmem na dzień przed pojawieniem się na stronie Billie. W komentarzu po raz kolejny zwrócono uwagę na ekologiczną stronę projektu, stwierdzając, że został on "świadomie stworzony z resztek materiałów", jednocześnie podkreślając zaangażowanie Billie w proces, cytując ją - "Projektując z Nike i zespołem obuwniczym, uwielbiałam uczyć się nowych technik i sposobów tworzenia nowych interpretacji klasyków Nike poprzez celowe środki recyklingu "."Wielokrotnie nagradzana artystka opublikowała na Instagramie swój własny post z pięcioma zdjęciami z sesji zdjęciowej, zaczynając od zbliżenia na kolorystykę Mushroom, a kończąc na jednej z wersji Sequoia. Dołączył do niego prosty komentarz, który zapraszał ludzi do jej sklepu internetowego. Post zgromadził prawie 3,5 miliona polubień, sygnalizując potencjalną popularność współpracy.

© Nike

Całkowicie biała kolorystyka

W rzeczywistości Air Force 1 Low x Billie Eilish odniosły tak duży sukces, że w następnym roku wyprodukowano trzecią kolorystykę. Została ona zaprezentowana w Internecie na początku marca, kiedy opisy wskazywały, że będzie podobna do poprzednich wersji, z mozaiką skórzanych elementów na pikowanej nylonowej cholewce, paskiem materiału tekstylnego wokół całego buta tuż nad podeszwą środkową, odsłoniętymi szwami przecinającymi zewnętrzną stronę, logo Blohsh Eilish na sznurowadle i podwójnym brandingiem na wkładce. Następnie, 13 marca 2023 roku, Billie zsynchronizowała swój post na Instagramie z postem Nike, ponieważ obie pary opublikowały film przedstawiający ją z przebłyskami nowej biało-białej kolorystyki na jej stopach. Post piosenkarki, który tym razem przyciągnął ponad 5 milionów polubień, zawierał również zdjęcie jej stojącej w wyschniętym stawie w butach. Jej komentarz był krótki i słodki, ogłaszając "@nike AF1 low in white" wraz z podwójną datą premiery 22 marca w jej sklepie internetowym i 23 marca w aplikacji Nike SNKRS. Marka sneakersów dodała nieco więcej szumu do projektu, pisząc, że jest to "przyszły faworyt z nieskończonymi opcjami stylizacji". Każdy z tych dni miał również swój własny dedykowany post, a Billie dodała zbliżenie na nową kolorystykę wraz z innym filmem, aby uczcić jej wydanie, a Nike odzwierciedliło to podobnym połączeniem obrazu i wideo, aby podkreślić premierę buta na swoich platformach internetowych i sklepach partnerskich. Komentarz rozpoczął się od prostego wezwania do działania - "Uczyń je swoimi" - przed wyjaśnieniem, że najnowszy sneaker Low został "zainspirowany wieloma aspektami Twojego stylu, bez względu na to, jakie one są", dając jasno do zrozumienia, że jest to but dla każdego.

© Nike

Szanując klasykę

W opisie na stronie internetowej Nike powiedziano, że sneaker świętuje "nowe początki" i równoważy "progresywną i współczesną perspektywę z serdecznym szacunkiem dla klasyki". Znalazło to odzwierciedlenie w niekonwencjonalnej cholewce i klasycznym kształcie AF1, połączeniu, które przyniosło mu ogromny sukces. Podobnie jak podczas opracowywania i wprowadzania na rynek wszystkich trzech wersji kolorystycznych, marka chętnie podkreślała aspekty buta pochodzące z recyklingu, w tym "złom piankowy we wkładce" i Nike Grind na podeszwie zewnętrznej - kompozycję ponownie wykorzystanych materiałów z produkcji poprzednich modeli, ponownie wykorzystanych butów z programu Reuse-A-Shoe, a nawet obuwia, którego nie można było sprzedać. Doprowadziło to do pochwał ze strony różnych internetowych magazynów sneakersowych, które chwaliły ich zrównoważony rozwój i minimalny wpływ na środowisko, zdobywając jeszcze więcej fanów na całym świecie.

© Nike

Rozwijająca się współpraca

Dzięki Nike Air Force 1 Low x Billie Eilish utalentowana muzyk po raz kolejny udowodniła, że ma talent do mody i projektowania. Jej pragnienie wysłania przesłania poprzez wykorzystanie zrównoważonych metod w konstrukcji było godne pochwały i zrobiło wrażenie zarówno na jej zwolennikach, jak i fanach marki. Wprowadziła swój indywidualny styl do jednej z najbardziej znanych sylwetek Nike bez uszczerbku dla jej kultowego wyglądu, co zaowocowało buntowniczym butem o wyglądzie, który był zarówno mocny, jak i możliwy do odniesienia. W ciągu zaledwie dwóch lat Billie stworzyła cztery popularne projekty, co jest obiecującym znakiem dla przyszłości tej potężnej współpracy.

Read more

SPORTSHOWROOM wykorzystuje pliki cookies. O naszej polityce plików cookie.

Kontynuować

Wybierz swój kraj

Europa

Ameryki

Azji i Pacyfiku

Afryka

Bliski Wschód