SPORTSHOWROOM

  Filtrowanie przez

  • Kategoria

  • Płeć

  • Marka (Nike)

  • Kolekcja (Air Force 1)

  • Model (Experimental)

  • Technologia

  • Wydanie

  • Styl

  • Sport

  • Kolor

  Air Force 1 Experimental

  Model Nike Air Force 1 Experimental jest częścią serii N. 354, która oddaje hołd przeszłości i teraźniejszości sneakersów Nike poprzez unowocześnienie istniejących modeli za pomocą odważnych, innowacyjnych elementów. AF1 Experimental jest prawdziwym ucieleśnieniem tego przez swoją niekonwencjonalną cholewkę wykonaną z wykorzystaniem obróbki próżniowej nad materiałem piankowym, który nadaje jej niepowtarzalny charakter. Dzięki temu w butach nie widać prawie żadnych szwów, choć ich minimalna ilość pozostała zauważalna na przelotce i bocznej krawędzi panelu pięty. Zamiast tego z pianki wyłaniają się zakrzywione grzbiety, które pokazują linie podziału między nakładkami, a swooshes (charakterystyczna łyżwa Nike) wybijają się z jej boków. Na kilku projektach widać nawet lekkie wgłębienia w nosku, gdzie normalnie byłyby perforacje.

  Choć wygląda to tak, jakby na wierzchu zewnętrznej części buta znajdował się cienki arkusz plastiku, z marszczeniami i fałdami, to w rzeczywistości jest to część miękkiej pianki znajdującej się pod spodem, która ma gąbczasty, kraterowaty wygląd. Niektóre pary AF1 Experimentals mają grafikę typu "Air Force 1" zamkniętą w zewnętrznej warstwie, ale większość ma po prostu kod projektu N. 354 napisany w poprzek bocznego swoosha. Ten kod można również zobaczyć na neonowo żółtej etykiecie, która łączy cholewkę i podeszwę środkową z tyłu buta. Pod nią znajdują się słowa "This label is your guarantee of quality" (Ta metka jest Twoją gwarancją jakości) oraz "Nike Air Force One Experimental".

  Oprócz standardowego zestawu sznurówek, które tutaj są zakończone metalowymi skuwkami, Experimental zawiera elastyczny sznurek, który może być używany do ściągnięcia butów, pozwalając użytkownikowi pozostawić sznurówki luźne, jeśli tak preferuje. Elastyczny sznurek zwisa nad przelotką, a na górze znajduje się regulowany pasek, który go zabezpiecza. Na drugim końcu znajduje się plastikowy klips z napisem Nike, za pomocą którego można go przymocować do pętli w dolnej części przelotki. Pod sznurówkami spoczywa szeroki, nadęty język z odsłoniętą pianką wzdłuż brzegu. Tam, gdzie wiele modeli ma naszywkę na języku, Air Force 1 Experimental ma wygodną zakładkę do ściągania, więc branding Nike został przesunięty i wyhaftowany na jego bocznej stronie.

  Z pięty wystaje drugi ściągacz, poniżej którego z piankowej cholewki wyłania się panel. Oprócz cienkiej linii szwów biegnącej wzdłuż bocznej strony i paska pięty poniżej znajduje się na nim wytłoczony znak Nike Air, który został odwrócony do góry nogami, aby nadać mu dodatkowego charakteru.

  Wszystko to zostało zbudowane na typowej gumowej podeszwie zewnętrznej z bieżnikiem w kształcie koncentrycznego koła i podeszwą środkową Air. Jednak jego wygląd jest dość niespotykany dzięki plastikowemu opakowaniu, które wypełnia cholewkę i składa się na całej podeszwie środkowej. Po bokach pojawiają się przypadkowe zagniecenia — cecha, która nadaje butom nieco zadziorny wygląd.

  Podobnie jak w przypadku innych sneakersów z serii N. 354, na wkładce modelu Air Force 1 Experimental obok małego, naszkicowanego swoosha umieszczono intrygującą wiadomość. Mówi ona "The 'AF1 Experimental - Type' design is based on an oxygen mask used in the Nike Sports research lab" (Projekt "AF1 Experimental — Type" jest oparty na masce tlenowej używanej w laboratorium badawczym Nike Sports). Te słowa oferują mały wgląd w koncepcję stojącą za tym zniewalającym modelem, który ma niepowtarzalny eksperymentalny charakter.

  Ranking Nike Air Force 1 Experimental
  (0)

  SPORTSHOWROOM wykorzystuje pliki cookies. O naszej polityce plików cookie.

  Kontynuować

  Wybierz swój kraj

  Europa

  Ameryki

  Azji i Pacyfiku

  Afryka

  Bliski Wschód